Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V prostějovské porodnici proběhne Den otevřených dveří. Nastávající rodiče se dozví mnoho informací

 
sobota, 28. září 2019, 16:00

Navštívit porodní sál i nadstandardní pokoje, seznámit se s porodními asistentkami, ale také si vyzkoušet produkty pro sebe i miminko mohou zájemkyně i s doprovodem ve čtvrtek 3. října od 14 do 18 hodin v prostorách porodnice Nemocnice Prostějov, která patří do skupiny AGEL. K dispozici návštěvníkům bude i laktační poradkyně a lékař.

Rodiče se seznámí s porodními asistentkami a dozví se různé informace

Nastávající rodiče se dozví praktické informace k porodu i šestinedělí. „Poradíme budoucím rodičkám, jak poznat, že přichází porod a kdy vyrazit do porodnice, seznámíme je s našimi porodními asistentkami, které maminky doprovodí na porodní sál i do pokojů. Ženy se také dozví,jaké polohy při porodu volit a koho vzít na porodní sál. Představíme jim bonding, neboli proces utváření vazby mezi novorozencem a matkou bezprostředně po porodu, a kompletní péči před, během i po porodu, aby se mohly rozhodnout, zda přivedou své dítě na svět právě v naší porodnici,“ říká Bc. Věra Tisoňová, vrchní sestra gynekologicko – porodnického oddělení Nemocnice Prostějova dodává, že pro odborné dotazy bude přítomný také lékař.

Maminky si mohou vyzkoušet odsávačky, vitamíny i přírodní kosmetiku

Zdravotníci z novorozeneckého oddělení vysvětlí zájemcům, jak správně kojit, koupat či přebalovat miminko. „Představím maminkám, jaké další možnosti stravování v šestinedělí kromě kojení mají, zodpovím dotazy týkající se laktace a informuji je o podmínkách zapůjčení monitorů dechu,“ popisuje Andrea Pechová, staniční sestra novorozeneckého oddělení Nemocnice Prostějov s tím, že si maminky také mohou vyzkoušet odsávačky, přírodní kosmetiku i vitamínové doplňky pro sebe a jejich čerstvě narozená miminka.

V rámci Dne otevřených dveří se nastávající maminky dozví o nabídce předporodních kurzů i těhotenského cvičení. Zájemci mohou přicházet přímo na oddělení v pavilonu E, ve druhém patře i bez předchozí objednávky.

Tisková zpráva

Kam dál?

Modrý hroch pomohl olomoucké dětské chirurgii. Na golfovém turnaji se...

pátek, 27. září 2019, 09:00

Už dvanáctým rokem pořádá Nadační fond Modrý hroch benefiční golfové turnaje, jejichž výtěžek pomáhá malým pacientům dětských...

Levandulová zahrádka ve šternberské nemocnici všestranně léčí...

pátek, 27. září 2019, 07:30

Jiřinka, Pavča, Šárka, Renáta, Lenička. Taková jsou jména čerstvě vysázených levandulí v novém záhonu u vstupu do porodnice...

Prostějovská nemocnice zařídí lepší komunikaci s neslyšícími díky...

středa, 25. září 2019, 10:30

Precizní a úplný překlad pokynů lékaře do znakového jazyka díky službě Tichá linka zajistí nově pacientům se sluchovým postižením...

Hospic na Svatém Kopečku u Olomouce chystá den otevřených dveří

pondělí, 23. září 2019, 20:30

Hospic na Svatém Kopečku, který je jediným kamenným zařízením tohoto typu v Olomouckém kraji, chystá na pátek 27. září 2019 den...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.