Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Některé pokoje oddělení šestinedělí ve Fakultní nemocnici mají nové toalety a koupelny

 
pondělí, 30. září 2019, 21:00

Moderní sanitární zařízení mohou od poloviny září využívat maminky v pěti pokojích na Oddělení šestinedělí Porodnicko-gynekologické kliniky FN Olomouc.

Rekonstrukce koupelen, toalet a rozvodů vzduchotechniky byla vzhledem ke stáří budovy náročnější, oproti optimistickým předpokladům trvala déle než měsíc a stála zhruba 1,9 milionu korun bez DPH. I přes ztížené podmínky však největší porodnice v Olomouckém kraji nezaznamenala pokles zájmu rodiček.

„Tak rozsáhlé stavební úpravy samozřejmě ovlivňují provoz oddělení, ale především snižují potřebný komfort maminek a novorozenců. Proto se všem maminkám i jejich blízkým omlouváme, ale věříme, že nám odpustí, neboť naším cílem bylo, aby se u nás rodičky s dětmi cítily lépe. Naše omluva směřuje i k pacientkám na Oddělení gynekologie, protože rekonstrukce narušovala i jejich klid a pohodlí,“ zdůrazňuje přednosta Porodnicko-gynekologické kliniky Radovan Pilka. Poděkování za zvýšené pracovní úsilí a trpělivost si přitom podle něj zaslouží personál kliniky, který několik týdnů musel pracovat v nelehkých podmínkách.

Výsledkem úprav jsou bezbariérové koupelny a toalety s bidetovými sprchami a odsáváním vzduchu. Součástí prací bylo rovněž vybudování rozvodů vzduchotechniky, díky nimž bude možné během příštího roku dovybavit pokoje klimatizací tolik potřebnou v horkých letních měsících klimatizovat. V horizontu několika týdnů přibudou i přebalovací pulty se zabudovanými vaničkami. „Rekonstrukce druhé poloviny pokojů na šestinedělí nás čeká také v příštím roce,“ dodává přednosta kliniky, která si v letošním roce připomíná 120 let existence.

Tisková zpráva

Kam dál?

V prostějovské porodnici proběhne Den otevřených dveří. Nastávající...

sobota, 28. září 2019, 16:00

Navštívit porodní sál i nadstandardní pokoje, seznámit se s porodními asistentkami, ale také si vyzkoušet produkty pro sebe i...

Modrý hroch pomohl olomoucké dětské chirurgii. Na golfovém turnaji se...

pátek, 27. září 2019, 09:00

Už dvanáctým rokem pořádá Nadační fond Modrý hroch benefiční golfové turnaje, jejichž výtěžek pomáhá malým pacientům dětských...

Levandulová zahrádka ve šternberské nemocnici všestranně léčí...

pátek, 27. září 2019, 07:30

Jiřinka, Pavča, Šárka, Renáta, Lenička. Taková jsou jména čerstvě vysázených levandulí v novém záhonu u vstupu do porodnice...

Prostějovská nemocnice zařídí lepší komunikaci s neslyšícími díky...

středa, 25. září 2019, 10:30

Precizní a úplný překlad pokynů lékaře do znakového jazyka díky službě Tichá linka zajistí nově pacientům se sluchovým postižením...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.