Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V prostějovské nemocnici nově pomáhají lidem přestat s kouřením

 
středa, 9. října 2019, 21:00

Každé úterý od 13:00 do 15:00 hodin se zájemcům nabízí v prostějovské nemocnici bezplatné poradenství, které má umožnit lidem z Prostějovska dostupnější léčbu v odvykání kouření.

Nová poradna funguje od 1. října 2019 a na své pravidelné pacienty teprve čeká. Zájemci nepotřebují doporučení lékaře, stačí jim objednat se telefonicky na čísle 582 315 263 a ve smluvený čas dorazit.

„První sezení trvá na 1,5 - 2 hodiny, po něm následují kontrolní sezení, které zaberou asi 30 minut,“ popisuje průběh prvního sezení Ivona Grygárková primářka Oddělení plicních nemocí Nemocnice Prostějov, která je jedna ze dvou ordinujících lékařek nové poradny.

Každý, kdo chce přestat kouřit, musí mít trpělivost a především vlastní motivaci.

„Léčba na nátlak rodiny a okolí nefunguje. Kuřák musí chtít přestat sám, protože to obnáší změny životního stylu, denních stereotypů a naučeného chování. Teprve pak mu můžeme v poradně pomoct zbavit se závislosti na nikotinu a usnadnit mu odvykání například pomocí nikotinových náhražek,“ říká primářka Grygárková a upozorňuje, že i kouření pěti cigaret denně je škodlivé a vyžaduje odbornou léčbu.

Tisková zpráva | Foto Pixabay.com | Zdroj prostejov.eu

Kam dál?

Hledá se Sestra sympatie. Do soutěže můžete přihlásit svou favoritku

středa, 2. října 2019, 09:12

Zviditelnění mimořádně náročné, zodpovědné a záslužné práce všeobecných sester a poděkování za ni. To jsou hlavní cíle soutěže...

Některé pokoje oddělení šestinedělí ve Fakultní nemocnici mají nové...

pondělí, 30. září 2019, 21:00

Moderní sanitární zařízení mohou od poloviny září využívat maminky v pěti pokojích na Oddělení šestinedělí...

V prostějovské porodnici proběhne Den otevřených dveří. Nastávající...

sobota, 28. září 2019, 16:00

Navštívit porodní sál i nadstandardní pokoje, seznámit se s porodními asistentkami, ale také si vyzkoušet produkty pro sebe i...

Modrý hroch pomohl olomoucké dětské chirurgii. Na golfovém turnaji se...

pátek, 27. září 2019, 09:00

Už dvanáctým rokem pořádá Nadační fond Modrý hroch benefiční golfové turnaje, jejichž výtěžek pomáhá malým pacientům dětských...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.