Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Ústíně na Olomoucku zavalil betonový panel dělníka. Muž utrpěl mnohačetné zlomeniny stehenní kosti

 
čtvrtek, 15. prosince 2016, 14:50

Pracovní úraz se stal ve čtvrtek 15. prosince 2016 kolem desáté hodiny dopoledne. Na místo dorazily všechny složky integrovaného záchranného systému.

K události vyjeli profesionální hasiči z Olomouce a z Prostějova se speciální technikou. Když jednotky přijely na místo, zraněná osoba byla stále zavalená betonovým panelem o rozměrech asi 6 krát 1,5 metru,“ řekla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

K nehodě vzlétla posádka letecké zdravotnické záchranné služby. Šestatřicetiletý muž byl při vyprošťování stále při vědomí. „Samotné vyproštění provedla jednotka profesionálních hasičů. Pacient utrpěl mnohačetné zlomeniny stehenní kosti, vzhledem k mechanizmu pádu panelu nelze vyloučit i poranění po stlačení dolních končetin a pánve. Zraněného po komplexní prohlídce, ošetření, zajištění a aplikovaní příslušné medikace převezla další posádka z výjezdového stanoviště Hněvotínská sanitním vozidlem na oddělení urgentního příjmu FNOL,“ řekl mluvčí záchranné služby Zděněk Hošák.

Případem se také zabývá policie. „Podle prvotních informací k úrazu došlo v souvislosti s pádem panelu z nákladního vozidla. Přesné příčiny a okolnosti úrazu zjišťujeme, stejně jako to, zda případně nedošlo k porušení bezpečnosti práce,“ uzavírá mluvčí policie Irena Urbánková.

Tisková zpráva | Foto Petra Kornetová

Kam dál?

VIDEO: Řidiči sanitních vozů trénovali jejich řízení za ztížených...

středa, 7. prosince 2016, 13:44

V průběhu listopadu letošního roku proběhl již třetí prohlubující výcvik bezpečné jízdy na polygonu LIBROS v Ostravě. Cílem...

Nové oddělení pro nemocné tuberkulózou má kapacitu pro deset pacientů

čtvrtek, 1. prosince 2016, 14:20

Dnes dopoledne proběhlo slavnostní otevření nového oddělení pro nemocné tuberkulózou v Odborném léčebném ústavu v Pasece.

FOTO/VIDEO: Podívejte se, jak probíhalo noční cvičení u Vrbátek....

středa, 9. listopadu 2016, 14:26

Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje se ve středu 9.11.2016 účastnila společného taktického cvičení složek...

Olomoucká charita získala díky dotaci kvalitní vybavení pro domácí...

středa, 2. listopadu 2016, 14:01

Projekt domácí hospicové péče Charity Olomouc „Důstojný život pro dlouhodobě nemocné a umírající na Olomoucku“ byl podpořen v...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.