Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Horská služba měla poklidnější start prázdnin než loni, od července eviduje necelou stovku zásahů

 
neděle, 9. července 2017, 14:00

Začátek letošních prázdnin byl pro členy Horské služby klidnější než loni. Od 1. července zaznamenali 84 zásahů, loni jich ve stejném období bylo 139. Služba ale přesto návštěvníky nabádá k opatrnosti, protože horská turistika znamená zvýšené riziko úrazů. V létě tradičně přibývá například zranění cyklistů.

„Důrazně varujeme všechny cyklisty před podceňováním horských tras. Považujeme za absolutní nutnost dodržovat bezpečný způsob jízdy a především používání ochranných přileb u všech dospělých," uvedl náčelník Horské služby Jiří Brožek. Připomněl, že během předminulého víkendu zahynuli v Jizerských horách a Beskydech dva cyklisté, kteří neměli přilbu.

Z dosavadního počtu 84 prázdninových zásahů bylo 26 právě u nehod cyklistů, což je ze všech kategorií nejvíce. Časté jsou v takových případech například zlomeniny, ale i bezvědomí, tržné rány nebo podezření na poranění páteře.

Značný počet zásahů Horské služby je způsoben i poraněními či vysílením při turistických výletech. Lidé podle záchranářů často podceňují, že se počasí v horách může velmi rychle změnit. Někdy také nerespektují značení. „Turisté v mnoha případech špatně naplánují trasu a pustí se do terénu, který je příliš obtížný vzhledem k jejich aktuálnímu zdravotnímu stavu," uvedl Brožek.

V létě roste také počet pátracích akcí. „V době houbařské sezony často pátráme po zbloudilých houbařích. Vzhledem k většímu množství dětských hromadných akcí pak také po ztracených dětech," dodal Brožek.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

Reklama
 
 

Kam dál?

Olomoucký lékař vymyslel meziobratlový implantát z titanu

pondělí, 3. července 2017, 16:30

Nový titanový implantát, který umožní šetrnější postup při zavádění náhrady meziobratlové ploténky a přinese pacientům...

Ve šternberské nemocnici se letos narodilo pětisté miminko, je jím malý David z Litovle

neděle, 2. července 2017, 18:00

Zdravotníci porodnice Nemocnice Šternberk, která je členem skupiny AGEL, přivedli ve čtvrtek 29. června na svět letošní...

Nemocnice ve Šternberku dostane přes prázdniny nová okna, výtahy i střechu

úterý, 27. června 2017, 14:44

Rozsáhlé stavební práce, které budou trvat až do podzimu, byly v těchto dnech zahájeny v Nemocnici Šternberk, která je...