Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Ve šternberské nemocnici se za půl roku narodilo 507 dětí, nejčastějšími jmény byla Jan a Eliška

 
pondělí, 10. července 2017, 16:30

Celkem 507 dětí přišlo na svět v prvním pololetí letošního roku v Nemocnici Šternberk, která patří do skupiny AGEL. Mezi novorozenci bylo 250 děvčat, 257 chlapců a dva páry dvojčat.

Nejplodnějším měsícem byl letos dosud březen, kdy se ve šternberské porodnici narodilo 97 dětí. Nejméně se naopak rodilo v únoru, kdy zdravotníci asistovali u 74 porodů. „Rodiče dávali svým ratolestem nejčastěji tradiční česká jména – Jan, Tomáš, David, Adam, Dominik, u děvčat pak Eliška, Tereza, Anna či Julie,“ uvedla vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Šternberk Bc. Jarmila Starostová.

Nouze ale nebyla ani o několik méně obvyklých jmen. Ve šternberské nemocnici přišel letos na svět například i malý Apollo, Arne, Lucas, Timothy, Nikita. U dívek patřila mezi netradiční jména Ariana, Elis či Kimberley.

Porodnice Nemocnice Šternberk nabízí budoucím maminkám samostatné uzavřené porodní boxy, které poskytují rodičce i jejímu partnerovi maximální soukromí. Součástí těchto boxů jsou kromě speciálních polohovacích lůžek také rehabilitační balony, žíněnky, stolička, sprcha, křeslo či rádio s CD přehrávačem. Nejmodernější porodní místnosti tak umožňují nespočet alternativních způsobů vedení porodu.  Po porodu je samozřejmostí bonding i zavedený systém rooming-in na oddělení šestinedělí.

Ženy do šternberské porodnice přicházejí nejen ze Šternberka a přilehlého okolí, ale letos zde přijela rodit také maminka z Prahy.

 

Tisková zpráva
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

První pololetí letošního roku bylo v Nemocnici Přerov bohaté na dvojčata

pondělí, 10. července 2017, 12:00

Celkem osm párů dvojčat se v prvním pololetí letošního roku narodilo v porodnici Nemocnice Přerov, která patří do...

Horská služba měla poklidnější start prázdnin než loni, od července eviduje necelou stovku zásahů

neděle, 9. července 2017, 14:00

Začátek letošních prázdnin byl pro členy Horské služby klidnější než loni. Od 1. července zaznamenali 84 zásahů, loni...

Olomoucký lékař vymyslel meziobratlový implantát z titanu

pondělí, 3. července 2017, 16:30

Nový titanový implantát, který umožní šetrnější postup při zavádění náhrady meziobratlové ploténky a přinese pacientům...