Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Jesenická nemocnice nabídne v novém školním roce maminkám další předporodní kurzy

 
pátek, 25. srpna 2017, 09:00

I v novém školním roce se mohou maminky z Jeseníku a okolí teoreticky i prakticky připravovat na porod. Jesenická nemocnice od září nabídne těhotným ženám skupinové cvičení a předporodní kurzy, které jsou zaměřeny na průběh samotného porodu, ale také šestinedělí, kojení či výživu.

V průběhu druhého pololetí roku 2017 proběhne v Jesenické nemocnici celkem sedm přednášek předporodní přípravy, které jsou vždy věnovány jednomu specifickému tématu. První přednáška odstartuje ve čtvrtek 14. září a jejím tématem budou návštěvy gynekologické ambulance v době těhotenství.

„V dalších měsících pak přijde na řadu správná výživa v těhotenství, průběh porodu a předporodní plán, v listopadu budeme přednášet na téma epidurální analgezie, přípravy na porod i kojení, a v prosinci bude na pořadu dne šestinedělí a péče o novorozence,“ jmenuje Iva Mašlaňová, vrchní sestra gynekologie Jesenické nemocnice s tím, že přednášky povedou porodní asistentky, všeobecné sestry novorozeneckého oddělení a lékaři ARO i gynekologicko-porodnického oddělení Jesenické nemocnice.

Přednášky v rámci předporodního kurzu startují vždy v 15 hodin ve vybraných čtvrtečních termínech v  konferenční místnosti v suterénu ředitelství Jesenické nemocnice. Zvány jsou na ně jak nastávající maminky, tak i jejich doprovod. Cena za jednotlivé přednášky je vždy 50 korun a zájemci mohu bez objednávky rovnou přijít v daný termín do nemocnice.

Kromě předporodních kurzů pak nabízí Jesenická nemocnice i cvičení pro těhotné, které probíhá pod vedením porodní asistentky, a to každé úterý od 14:45 hodin v tělocvičně nemocnice. Délka trvání skupinové lekce je zhruba jedna hodina a cena třicet korun. „Tělocvična je plně vybavena, jsou zde žíněnky, karimatky i overbaly, takže maminkám stačí už jen pohodlné oblečení a něco k pití,“ doplňuje Iva Mašlaňová  s tím, že na cvičení, které je vhodné pro ženy ve všech fázích těhotenství, není potřeba se nijak objednávat.

Tisková zpráva | Foto pixabay.com
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

V přerovské nemocnici na podzim odstartují další kurzy pro sanitáře. Uzávěrka přihlášek se už blíží

úterý, 22. srpna 2017, 12:00

Nemocnice Přerov na podzim startuje novou vlnu akreditovaných kurzů pro pozici sanitáře. V prvním pololetí letošního...

Poliklinika u nádraží modernizuje rehabilitační oddělení i celou budovu

pátek, 11. srpna 2017, 18:00

Nové rozvody vody, nová kanalizace, modernizace vodoléčby. To jsou novinky, na které se budou moci již brzy těšit...

Zlaté české ručičky. Za tři dny do novorozenecké JIP dorazilo téměř 400 chobotniček

úterý, 8. srpna 2017, 19:30

Výzva novorozenecké JIP v Olomouci, kdy sháněli oblíbené pletené chobotničky pro novorozeňata, měla neuvěřitelný...