Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Prostějovská porodnice znovu přivítá nastávající rodiče na Dni otevřených dveří

 
pondělí, 11. září 2017, 10:30

Oblíbenou každoroční akci pro nastávající maminky a tatínky i jejich blízké pořádá už tuto středu 13. září Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Zdejší gynekologicko-porodnické oddělení otevře své brány v rámci Dne otevřených dveří a všem zvědavým příchozím nabídne prohlídky porodního sálu, oddělení i ambulancí, rady ohledně příjezdu do porodnice a také diskuzi se zdravotníky. Akce startuje ve 14 hodin a vstup na ni je zdarma.

„Smyslem Dne otevřených dveří je především seznámit budoucí maminky a tatínky s porodnicí, jejími prostory i možnostmi. Později, až k nám pak přijedou již s rozběhnutým porodem, už díky tomu určitě nebudou muset bloudit areálem ani se strachovat, zda mají vše potřebné,“ vysvětluje Bc. Věra Tisoňová, vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Prostějov s tím, že podzimní den otevřených dveří se porodnice rozhodla uspořádat kvůli velkému zájmu ze strany budoucích rodičů. „Podobnou akci jsme letos pořádali již v dubnu, kdy k nám dorazilo 120 návštěvníků, a to nejen z řad nastávajících maminek, ale také tatínků, babiček či mladých žen, které teprve rodinu plánují,“ doplnila Věra Tisoňová.

Součástí Dne otevřených dveří je přitom kromě prohlídky prostor i výklad porodních asistentek ohledně chodu porodnice, průběhu porodu či péče o novorozené miminko, a také prezentace produktů pro maminky a děti.

„V momentě, kdy se již porod rozběhne, není vždy prostor na debaty nebo pomyšlení na dotazy. Už před porodem proto maminky seznamujeme s tím, co je při porodu čeká, jaké jsou jejich možnosti a co vše jim nabízíme během porodu i v prvních dnech po něm,“ dodává Věra Tisoňová. 

Den otevřených dveří proběhne v prostorách gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Prostějov ve středu 13. září od 14 do 18 hodin. Zájemci mohou přicházet kdykoliv v tomto čase, zdarma a bez objednávky.

Tisková zpráva
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

V olomoucké nemocnici zavádí Lékárnu 24, lidé si tak mohou léky vyzvednout i v noci nebo o svátcích

sobota, 9. září 2017, 16:00

Fakultní nemocnice Olomouc v těchto dnech spustila novou službu „LÉKÁRNA 24“, která umožní lidem vyzvednout si běžné a...

V přerovské nemocnici řeší do roka dvě desítky případů amputací. Nejvíce jich je na podzim

čtvrtek, 7. září 2017, 10:55

Práce s rotační okružní pilou, strunovou sekačkou, sekyrou nebo kosou v Česku každoročně způsobí stovky zranění a...

S koloběžkou ke zdravému tělu a krásné postavě

středa, 6. září 2017, 13:30

V době sedavých zaměstnání a cest do práce a z práce autem či MHD má nemálo lidí problémy s udržením váhy a hlavně...