Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Chirurgická klinika v olomoucké nemocnici prochází rekonstrukcí, hotovo bude na podzim

 
pátek, 10. srpna 2018, 17:00

S nepohodlím způsobeným stavebními pracemi se v těchto dnech musejí přechodně vyrovnat pacienti, návštěvníci i pracovníci I. chirurgické kliniky Fakultní nemocnice Olomouc. V budově D2, kde klinika sídlí, se totiž rekonstruují dvě podlaží. V tom osmém vzniká zcela nová jednotka intenzivní péče (JIP) a v šestém prochází kompletní obnovou lůžkové oddělení. Stavební práce by měly definitivně ustat na konci listopadu, do té doby prosí vedení nemocnice i samotné kliniky pacienty i jejich návštěvy o trpělivost a pochopení.

Stavební ruch v horních patrech budovy D2 olomoucké fakultní nemocnice vypukl na začátku července. V těchto dnech dělníci dokončují nejhlučnější část prací, mimo jiné vybourávání panelových příček. „Na konci tohoto týdne by tato fáze měla být hotova,“ říká vrchní sestra I. chirurgické kliniky Mgr. Bc. Věra Smolíková. Uleví se tak podle ní především lůžkovému oddělení břišní a hrudní chirurgie, které se nachází v sedmém podlaží, tedy přímo mezi oběma rekonstruovanými patry. „Především pacientům tohoto oddělení a jejich návštěvníkům patří naše největší omluva za snížení komfortu a veškeré komplikace s rekonstrukcí spojené. Bohužel se jedná o nezbytné úpravy související i se stářím objektu, v němž naše klinika sídlí. Po ukončení prací na podzim letošního roku budeme moci nabídnout pacientům daleko lepší servis,“ zdůrazňuje vrchní sestra a dodává, že personál kliniky pacienty se stavebními komplikacemi dopředu seznamuje a zakoupil i potřebné ochranné pomůcky sluchu.

Stavební ruch v šestém podlaží budovy D2 by měl ustat už od poloviny září. „Výsledkem budou nově zrekonstruované lůžkové pokoje s moderním sociálním zařízením a zcela bezbariérovou úpravou,“ popisuje Věra Smolíková. V nejvyšším, osmém podlaží mají práce podle plánu utichnout závěrem listopadu a posléze se do těchto prostor nastěhuje zcela nová stanice JIP specializovaná na dlouhodobou intenzivní ošetřovatelskou péči. „Každopádně ještě jednou prosíme všechny pacienty, jejich blízké, ale i náš personál o strpení. Naší snahou je, aby stavební práce co nejméně zasahovaly do chodu kliniky, některým nepříjemným vlivům se však ještě v nejbližších týdnech nevyhneme,“ apeluje vrchní sestra Smolíková.

Kam dál?

Opilý osmnáctiletý mladík vzal auto přítelkyni, pak s ním narazil do...

pátek, 10. srpna 2018, 13:22

Ve čtvrtek 9. srpna 2018 kolem půl deváté večer policie vyjížděla k šetření nehody u Daskabátu, kde Seat Ibiza narazil do...

FOTOGALERIE: Kohouti zvládli první domácí přípravný zápas, Třinec...

pátek, 10. srpna 2018, 10:30

Hráči HC Olomouc ve čtvrtek 9. sprna nastoupili v rámci přípravy poprvé na domácím hřišti, a to proti Třinci. V zápasu, ve kterém...

FOTOGALERIE: Sigma Olomouc si poradila s nepříjemným Kajratem, doma...

pátek, 10. srpna 2018, 09:10

Fotbalisté Olomouce porazili v úvodním utkání 3. předkola Evropské ligy Kajrat Almaty 2:0. Vítězný návrat Sigmy do pohárové...

Třetí ročník festivalu Řeka má duši zve na koncert Ptakustika,...

čtvrtek, 9. srpna 2018, 21:00

Festival Řeka má duši, který v Olomouci již třetím rokem pořádají Plavby Olomouc, letos zve na hudební koncerty, elektronic DJs a...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V oblíbeném lyžařském středisku v Rakousku se srazilo pět kabinek lanovky

Těšíte se na nadcházející lyžařskou sezónu? Oblíbenou destinací lyžařů z jižní Moravy je sousední Rakousko, kde tamní alpské vrchy nabízejí kilometry perfektně upravených sjezdovek. Ani v Rakousku však ne vždy funguje podle představ. Důkazem je video z lyžařského areálu Hochzillertal, na kterém je vidět následek nehody několika kabin lanovky.

Policie prověřuje zakázky pro Povodí Labe

Policie z Ústeckého kraje prověřuje zakázky pro státní podnik Povodí Labe se sídlem v Hradci Králové. Kriminalisté si 15. listopadu vyžádali informace a dokumenty k některých obchodním případům z letech 2009 a 2018, sdělila mluvčí podniku Hana Bendová.

Silné zimní bundy přidávají pár centimetrů, které snižují účinnost bezpečnostních pásů

Svrchní zimní oděv v kombinaci s bezpečnostními pásy není pro cestující to nejlepší řešení. Silné zimní bundy přidávají pár centimetrů, které snižují účinnost bezpečnostních pásů.