Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Fakultní nemocnice Olomouc bude mít lékárnu za 100 milionů

 
středa, 16. dubna 2014, 19:44

Fakultní nemocnice v Olomouci na sklonku léta otevře novou lékárnu, do jejíž stavby investovala zhruba 100 milionů korun. Nový provoz, který kromě výdeje léků veřejnosti bude také zásobovat medikamenty všechny kliniky, nahradí starou lékárnu v sousedním domě.

"Novou lékárnu plánujeme otevřít na přelomu srpna a září," uvedl mluvčí Fakultní nemocnice Olomouc Egon Havrlant. Dělníci v těchto dnech postupně dokončují stavbu architektonicky zajímavé budovy lékárny a poté přijde na řadu vybavení lékárenského provozu.

V nové lékárně budou klienti podle Havrlanta mnohem rychleji odbaveni než ve staré výdejně léků. "Moderní lékárna bude zároveň sloužit jako logistické centrum pro naši nemocnici. Bude tam i výrobna léků včetně speciálních, které se jinde v kraji nevyrábí," podotkl Havrlant. 

Fakultní nemocnice se rozhodla postavit novou lékárnu za 100 milionů korun kvůli tomu, že stará lékárna sídlí v budově, která už léta nevyhovuje těmto potřebám a musela mít výjimku Státního ústavu pro kontrolu léčiv. (fch)

 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

Kvůli horkovodu se bude chodcům hůř chodit a řidičům hůř parkovat

pondělí, 14. dubna 2014, 11:46

Dopravu v centru Olomouce letos zkomplikuje stavba horkovodu. Stavba horkovodu letos zkomplikuje dopravu na několika...