Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Rodiče mohou děti v inkubátorech FNOL sledovat pomocí internetu

 
pondělí, 9. června 2014, 15:42

Rodiče novorozenců, kteří jsou dlouhodobě v péči Fakultní nemocnice Olomouc (FNOL), mohou své děti v inkubátorech sledovat pomocí internetu i z domova. FNOL jako první v Česku instalovala webkamery do dvou z 12 inkubátorů a pokud se nová služba osvědčí, tak ji postupně rozšíří.

 "V Česku je to novinka. Víme, že tato služba snad funguje ve Spojených státech a ojediněle i v Evropě. Připadalo nám to jako výborný nápad," řekl dnes novinářům primář novorozeneckého oddělení FNOL Lumír Kantor.
   

Novou službu vedení nemocnice zdůvodnilo tím, že spousta rodičů dětí, které potřebují intenzivní péči v inkubátorech, pochází zdaleka. "Rodiny, které musejí snášet odloučení od svého čerstvě narozeného potomka, prožívají velmi těžké chvíle. My se jim tuto situaci snažíme co nejvíce ulehčit," podotkl ředitel FNOL Roman Havlík.
   

On-line přenos je na webu bezpečně zaheslovaný a přístup dostanou pouze rodiče, kteří si sami rozhodnou, komu z rodiny heslo dají. Kamery jsou zatím v provozu jen hodinu denně, ale i to je podle primáře pro rodinu velká psychická podpora.
   

"Věříme, že se nám postupně podaří službu rozšířit a poskytnout ji co nejvíce rodinám, které o ni budou mít zájem. Je to jen jedna z mnoha změn, které vedou k co nejoptimálnějšímu vývoji mozku u těchto dětí. Emoční vazba je pro jejich zdravý vývoj naprosto zásadní," řekl Kantor.
   

Na novorozenecké jednotce intenzivní péče FNOL je ročně hospitalizovánozhruba 250 malých pacientů z Olomouckého kraje i sousedních regionů. "Nejčastěji jsou to předčasně narozené děti, děti s nízkou porodní váhou nebo novorozenci s jinými závažnými zdravotními komplikacemi. V inkubátorech pak musí strávit někdy až čtvrt roku," uvedl mluvčí FNOL Egon Havrlant.

Zdroj: ČTK

 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

Reklama
 
 

Kam dál?

Fakultní nemocnice Olomouc bude mít lékárnu za 100 milionů

středa, 16. dubna 2014, 19:44

Fakultní nemocnice v Olomouci na sklonku léta otevře novou lékárnu, do jejíž stavby investovala zhruba 100 milionů...