Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Šternberská porodnice se po rekonstrukci naplno otevřela rodičkám

 
úterý, 4. listopadu 2014, 13:48

Rodičky už mohou naplno využívat služeb porodnice ve Šternberku na Olomoucku, která byla dnes po zhruba půlroční rekonstrukci slavnostně otevřena. Modernizace stála přes 22 milionů korun a navázala na nové porodní sály vybudované v roce 2007.

"Úplně se změnil design i struktura pokojů. Zlepšilo se také zázemí pro maminky, lékaře a sestry. Dosud jsme měli tři nadstandardní pokoje, teď jich máme šest. Zůstalo pět dvoulůžkových pokojů a máme deset jednolůžkových pokojů," řekl dnes novinářům primář gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Šternberk Marek Vaca.
   

Všechny opravené pokoje jsou vybaveny vlastní koupelnou s WC a sprchovým koutem. Nadstandardní pokoje, o které je podle primáře mezi rodičkami stále větší zájem, mají klimatizaci a ledničku. "Maminky tam jsou po porodu se svými ratolestmi samy, případně se svými partnery, než za tři či čtyři dny po normálním porodu opustí porodnici. Po císařském řezu se tady zdrží pět až sedm dnů," podotkl Vaca.
   

Podle starosty Šternberku Stanislava Orsága (ODS) nemocnice slouží nejen místním, ale i lidem z Uničova, Litovle, Rýmařovska a Bruntálska. "Porodnice je její vlajkovou lodí. Má dlouholetou tradici, poskytuje kvalitní péči rodičkám i dětem a propaguje netradiční metody v porodnictví. Nezřídka sem přijíždějí rodit pacientky z celé republiky," uvedl Orság.
   

Kvůli rekonstrukci byla porodnice od poloviny června do poloviny srpna uzavřena. "Pro budoucí maminky, které chtěly rodit ve šternberské nemocnici, to zřejmě znamenalo komplikace. Bohužel, bez nutných stavebních úprav by zbrusu nové oddělení šestinedělí jinak vzniknout nemohlo," řekl Vaca.
   

Porodnice ve šternberské nemocnici, která patří do skupiny Agel, je v Olomouckém kraji oblíbená a její personál každoročně pomůže na svět zhruba tisícovce dětí. I přes celostátní pokles porodnosti se loni v Nemocnici Šternberk narodilo o deset dětí víc než v roce 2012.
   

Zdravotní skupina Agel si od léta 2007 na 20 let od Olomouckého kraje prostřednictvím Středomoravské nemocniční pronajala také prostějovskou a přerovskou nemocnici. V Nemocnici Šternberk bylo do zahájení rekonstrukce porodnice proinvestováno 90 milionů korun.  "Peníze z nájmu, který platí Středomoravská nemocniční, se investují zpět do rekonstrukcí majetku kraje, kterému nemocniční budovy patří," uvedl hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD), podle kterého investice výrazně zlepšují péči o pacienty. "Je to určitý posun ve standardu (péče) a zároveň se udržuje majetek Olomouckého kraje," podotkl.
   

K největším investicím ve šternberské nemocnici patřilo vybudování dialyzačního centra za osm milionů korun, nákup CT přístroje v hodnotě devět milionů korun a výstavba lékárny za šest milionů korun.

Zdroj: ČTK

Kam dál?

Šternberská porodnice se již otevřela rodičkám; opravy finišují

středa, 13. srpna 2014, 14:45

Porodnice ve Šternberku na Olomoucku se po dvouměsíční pauze tento týden znovu otevřela rodičkám. Její kapacita je ale ještě...

Rodiče mohou děti v inkubátorech FNOL sledovat pomocí internetu

pondělí, 9. června 2014, 15:42

Rodiče novorozenců, kteří jsou dlouhodobě v péči Fakultní nemocnice Olomouc (FNOL), mohou své děti v inkubátorech...

Lékaři dnes provedou tisící transplantaci kostní dřeně, první...

pondělí, 19. května 2014, 11:02

Lékaři Fakultní nemocnice v Olomouci (FNOL), která patří mezi přední hemato-onkologická centra v zemi, provedou v pondělí tisící...

Fakultní nemocnice Olomouc bude mít lékárnu za 100 milionů

středa, 16. dubna 2014, 19:44

Fakultní nemocnice v Olomouci na sklonku léta otevře novou lékárnu, do jejíž stavby investovala zhruba 100 milionů korun. Nový...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.