Rozlučkový sen na stadionu Za Lužánkami

neděle, 28. června 2015, 18:52

Jakub Voráček, Ondřej Pavelec, Jakub Kohák, Vojta Dyk, Pavel Horváth a další fotbalové, hokejové a herecké hvězdy, plus 35 000 fanoušků v ochozech stadionu Za Lužánkami. A nesmíme zapomenout na Honzu Marošiho, který strávil své nejlepší roky v olomoucké Sigmě. Taková byla rozlučka Petra Švancary s profesionální fotbalovou kariérou.

Celá akce vznikla s myšlenkou Petra Švancary oživit 14 let chátrající brněnský stadion Za Lužánkami - a původně šílený nápad vyšel. Na exhibiční zápas dorazilo kolem 35 tisíc diváků, což fotbal v Česku nepamatuje  od roku 1996, kdy na zápas Brno – Slavia přišlo 44 120 diváků. Přes několik organizačních problémů, které byly způsobeny ohromným zájmem o zápas, se rozlučka vydařila. Je až neuvěřitelné, že je v našich podmínkách možné zažít na Moravě atmosféru, která si nic nezadá s Bundesligou nebo španělskou Primera Division.

Výsledek není až tak důležitý, i když modrý výběr hokejistů NHL + extraligy a legend brněnského fotbalu zvítězil nad červeným týmem Mercedesů 17:9. Blýskl se především Jakub Kohák a Vojta Dyk, ale i také samozřejmě oslavovaný Petr Švancara, který ve druhém poločase přenechal pozici na hřišti svému synovi, jemuž po vstřelení gólu aplaudovaly nabité ochozy. V Brně se opět potvrdilo, že nejlepší fanoušci jsou na Moravě, a i proto přejeme organizátorům akce, aby jim jejich snaha pomohla ke smělému plánu – postavit nový stadion na místě původního svatostánku.

Celou akci ještě umocnila podpora nemocných dětí, na které organizátoři přispěli z vybraných vstupenek, stejně tak jako šek na 100 000 korun pro nemocného fotbalistu Plzně Marina Čišovského, který trpí nemocí, na kterou letos zemřel Stanislav Gross.

Fotbal pomáhá, když se věc vezme ze správné strany...

Komentáře

 

Nejčtenější

  • VIDEO: Muž s pistolí v ruce přepadl prodejnu...

  • Kytka zvadne, koláčky se sní, ale fotky vám...

  • O názvech zastávek na nové tramvajové trati...

Reklama