pondělí 30. ledna 2023 Robin

Aktuálně

Mladá žena kradla v obchodech v Olomouci jídlo dvakrát během jednoho dne

27letá žena byla během jednoho dne zadržena policií dvakrát kvůli krádežím v Olomouci. Přestože byla již dříve odsouzena za krádež, stále se neustále nevhodně chová, což ji nyní může stát až tři roky odnětí svobody.

Univerzita Palackého představí revoluční technologii na profilaci osob dle textů

Odborníci z UP v Olomouci vyvinuli technologii pro automatické profilování osob na základě analýzy jejich textů. Technologie bude mít využití v personalistice, reklamě a komunikaci s ohroženými skupinami a bude evidována na patentovém úřadu v USA.

Během covidu začala prodávat pervitin, měla sedm štamgastů na Přerovsku

V předposledním lednovém týdnu policie zadržela 36letou ženu z Přerovska podezřelou z prodeje návykových látek. Po vyšetřování se zjistilo, že prodávala pervitin a může jí hrozit až 5 let vězení.

Obrovská vlna solidarity zachránila útulek Javornické čumáčky, který byl na mizině. Stačily čtyři dny

Obrovská vlna solidarity zachránila útulek pro opuštěné psy Javornické čumáčky na Jesenicku od krachu. Ještě před čtyřmi dny byl spolek téměř na mizině, bez zásob granulí a s dvě stě korunami na účtu.

Status Centra vysoce specializované spondylochirurgické péče nyní nově přísluší FN Olomouc

Neurochirurgická klinika FNO čelí větší poptávce po pacientech a specializovaných operacích páteře a míchy. Přestože činnost roste, klinika je hrdá na status Centra vysoce specializované spondylochirurgické péče, jednoho z prvních v ČR.

Právnická fakulta obdržela vlajku z bojové linie jako poděkování za svou pomoc Ukrajině

Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci (PF UP) se dostalo speciálního poděkování. Velitel tankového praporu 128. zakarpatské brigády jí za materiální pomoc pro ukrajinské civilisty a vojáky věnoval ukrajinskou vlajku s osobním věnováním.

Fakultní nemocnice Olomouc má nově analyzátor mateřského mléka. Kromě něj přibyly i dávkovače kyslíku pro novorozeňata

Mateřské mléko je důležité pro optimální růst a vývoj donošených dětí, ovšem ještě větší je jeho význam u předčasně narozených dětí. Snižuje riziko onemocnění a zlepšuje duševní a fyzický vývoj dítěte.

Naletěla lákávé nabídce na akcie ČEZ, jednalo se však o podvod

Seniorka z Šumperska se stala obětí podvodu po reakci na nabídku možného nákupu akcií ČEZ. Neznámý muž ji oklamal a odcizil jí peníze ve výši 1 350 000 Kč.

Pomáháme seniorům zůstat co nejdéle ve svém domácím prostředí, říká Daniela Gajdošíková, vedoucí osobní asistence Maltézské pomoci v Olomouci

Osobní asistence je služba pro seniory a osoby se zdravotním postižením, která poskytuje podporu, zabezpečení a pomoc při omezeních. Sociální pracovnice se s klienty setkávají jak telefonicky, tak osobně v jejich domácnosti.

Přerov opraví sedmdesát parkovacích míst u bytových domů. Parkoviště pokryjí trávníkové rošty

Sedm menších parkovišť, která jsou podle analýzy už za hranou životnosti, nechá opravit město Přerov. Novou podobu dostane sedm desítek stání pro auta na ulicích Jasínkova, Interbrigadistů a Jižní čtvrť IV.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.