pondělí 30. ledna 2023 Robin

Kultura

Na spící netopýry do jeskyní Na Špičáku se nyní zájemci mohou podívat i v zimě

Na spící netopýry do jeskyní Na Špičáku na Jesenicku se letos mohou zájemci podívat i v zimě. Správa jeskyní otevřela podzemní labyrint v měsících lednu, únoru a březnu každý čtvrtek.

Mezinárodní sympozium na téma inovativních pedagogických metod a nástrojů ve vzdělávání bude pořádané Univerzitou Palackého

Univerzita Palackého v Olomouci (UP) pořádá originální interaktivní sympozium, které se bude věnovat novým možnostem a kvalitě mezinárodního vzdělávání.

Olomouckou zoo navštívilo loni přes 360 tisíc lidí, nejvíc za posledních jedenáct let

V loňském roce se počet návštěvníků olomoucké zoologické zahrady vyšplhal k číslu 367 111. Nejvíce oblíbenými akcemi byly Velikonoce, Večer duchů či Víkend dětí. Během roku 2022 se také v zahradě povedlo odchovat 250 mláďat.

Před 140 lety se narodil básník, publicista a pedagog Waldemar Ethen

Jeho literární žánrem byl monografický portrét osobností vázaných původem nebo působením na Prostějov.

Biologové z Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého pátrají na Borneu po zapomenutých rostlinách

Znovuobjevovat zapomenuté druhy rostlin vyrazili v sobotu na Borneo dva biologové z Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého kteří na ostrově v jihovýchodní Asii při své předešlé výpravě našli zcela nové rostlinné druhy.

Zrekonstruovaná hřbitovní brána soutěží ve Stavbě roku a Památka roku

Zdařilá rekonstrukce neorenesanční vstupní brány a hřbitovní zvoničky, kterou v loňském roce realizovalo město Prostějov, se utká o přízeň porotců hned ve dvou soutěžích.

Univerzita Palackého chystá ples, vystoupí kapela Moondance Orchestra známá ze StarDance

Letní semestr startuje na Univerzitě Palackého v Olomouci (UP) tradičně Akademickým týdnem, jehož pomyslným vrcholem bude v pátek 17. února Reprezentační ples UP, který se do programu univerzitních akcí vrací po dvou letech.

Olomoucký kraj chce podpořit rozvoj turistiky v kraji, vyčlenil na to pár milionů korun

Žádosti je možné nově podávat na rozvoj cyklo či vodní turistiky v Olomouckém kraji. Kraj doufá ve větší rozvoj turisticky atraktivních míst. 

Zašlá sláva Šneka je tatam. Památka ze Smetanových sadů šla k zemi

Památka ze 70. let, v posledních letech už spíš cíl vandalů. To zbylo ze „Šneka“, kolem kterého chodily Olomoučané, kteří procházeli Smetanovými sady, nebo návštěvníci Flory. Legendární památka šla se souhlasem památkářů k zemi.

Tři králové na koních projedou Olomoucí. Doprovodí je zpěvácí divadla

Tříkrálový průvod v čele s hejtmanem, primátorem a biskupem na koních projede 6. ledna Olomoucí. Cestou navštíví významné instituce města Olomouc a Olomouckého kraje.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.