úterý 6. června 2023 Norbert

Kultura

Hledá se zájemce o rozlehlou Sochovu vilu v Litovli: chátrající stavba půjde do dražby za šest milionů

Je stará něco málo přes sto let, nese ale i mnohem historičtější prvky. Rozlehlá Sochova vila v centru Litovle je od roku 2017 opuštěná, pomalu chátrala i předtím. Památkově chráněný objekt je v majetku státu, který stavbu nyní nabízí v dražbě.

Přední umělci jsou proti sloučení divadla a filharmonie. Současný stav znamená nejistotu, oponuje Olomouc

Přední čeští umělci protestují proti sloučení Moravského divadla a Moravské filharmonie v Olomouci. Otevřený dopis podepsali například houslový virtuos Václav Hudeček, operní pěvkyně Dagmar Pecková nebo zakladatel Semaforu Jiří Suchý.

Palacký slaví narozeniny! Oslava se koná v science centru Pevnost poznání!

František Palacký by 14. června oslavil své 225. narozeniny. Univerzita Palackého v Olomouci, která nese jeho jméno, chystá v rámci svého science centra bohatý program na připomenutí tohoto významného dne.

V kapli v olomouckém vojenském objektu září nové oltářní memento. Obraz malovala umělá inteligence

V 18. století sloužila studentům Jezuitského řádu, později s celou řadou budov přešla do majetku armády. Řeč je o kapli Sodality Panny Marie, královny andělů.

Elegantní baletní představení v nádherném prostředí historického zámku

Plumlovský zámek připravuje na poslední srpnový víkend opravdu výjimečný program. Po čtyřleté pauze se do kouzelné scenérie vrací unikátní projekt Baletní Galavečer pod širým nebem.

V prostějovském muzeu jsou k vidění návrhy vitráží pro secesní skvost Národní dům

V prostějovském muzeu může veřejnost poprvé vidět návrhy vitráží, které olomoucký výtvarník Jan Jemelka vytvořil pro Národní dům v Prostějově. Díla nakonec nebyla do secesní památky usazena, přednost dostaly repliky původních Kotěrových vitráží.

Nominujte i vy osobu na Cenu kraje za přínos pro životní prostředí

Olomoucký kraj přijímá nominace na letošní Ceny za přínos v oblasti životního prostředí až do konce května.

Koncerty, netradiční vyhlídky i science show. Olomouc chystá Svátky města

Historické procesí zahájí program letošních Svátků města Olomouce, která mají bohatým programem připomenout i významná výročí, které si připomíná hanácká metropole i Univerzita Palackého.

Pevnost poznání chce ukazovat krásu vědy pomocí umění

Lektoři a studenti Pevnosti poznání využívají umění a kreativitu k popularizaci vědy prostřednictvím science show, atraktivních plakátů a optimálního rozmístění exponátů v muzeu. Jejich cílem je předat informace zábavným a srozumitelným způsobem.

Hrdinský odkaz v čase: Vzpomínka na popraveného divizního generála Františka Kraváka z protifašistického odboje

Mostkovice a Prostějov uchovávají vzpomínku na divizního generála Františka Kraváka, jehož jméno je spojeno s několika významnými místy v těchto městech.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.