úterý 6. června 2023 Norbert

Přerovsko

Policisté zachránili z hořícího domu na Přerovsku devadesátiletého seniora. V kouři ho našli po hmatu

Devadesátiletý muž zůstal uvězněný v patře rodinného domu při nočním požáru v Horní Moštěnici u Přerova. Ze silně zakouřeného prostoru ho za riskantních okolností vyvedli policisté.

Příprava nákupního parku u přerovského nádraží má letos pokročit. Upraví i dopravní situaci

Během následujícího roku by měla výrazně pokročit příprava výstavby menšího nákupního parku v areálu firmy Kazeto v Přerově.

Již podesáté přiletěl na Přerovsko racek bělohlavý z Polska

Ornitologové kroužkováním ptáků získávají informace o migračních trasách, zimovištích a původu. Například racek bělohlavý s kroužkem PKHU, který byl okroužkován jako dospělý pták, se pravidelně vrací na zimování do Přerova na Moravě.

TIP NA VÝLET: Hranice neznamenají jen propast, nabízí i jeskyně, zříceninu hradu nebo pozoruhodné vyhlídky

Hranice na Přerovsku jsou známé především díky nejhlubší zatopené propasti na světě, ale nejdeme zde i řadu zajímavých vyhlídek a spoustu dalších zajímavostí. Výlet nedaleko Olomouce určitě stojí za to a není nijak náročný.

V Přerově chytli další dva prodejce pervitinu, dokonce ve stejný den

V pondělí dopoledne byly v Přerově nezávisle na sobě zadrženi muž a žena, pro podezření z distribuce a prodeje drog, kteří se vzájemně ale znali.

Část bývalé elektrárny se své díky urbanistické hodnotě stala kulturní památkou

Na seznam kulturních památek přibyla část objektu bývalé Městské elektrárny v Přerově. Podle památkářů jde o unikátní industriální stavbu vystavěnou v duchu geometrické moderny. Postavena byla podle návrhu pražského architekta Ladislava...

Miliony dolarů a drahé šperky výměnou za proplacení poplatků. Žena naletěla "brazilskému lékaři"

Padesátiletá žena z Přerovska se stala obětí podvodníka, který z ní vylákal nemalou částku peněz tím, že předstíral, že je lékař z Brazílie. Podvod prokloukl až její manžel, když přišel na její "investice". Ve čtvrtek proto podali oznámení u...

Mladý muž ve čtvrtek skočil ze 13. patra domu. Záchranáři mu již nedokázali pomoci

Ve čtvrtek 21. ledna krátce po osmé hodině ranní došlo v Přerově na ulici Budovatelů tragickému činu mladého muže. Ten vyskočil ze 13. patra panelového domu. Přivolaní záchranáři mu již nedokázali pomoci.

Střet s autem srna nepřežila. Škoda činí přes 20 tisíc korun

V úterý 19. ledna v 7:30 hodin řídil dvaapadesátiletý řidič Škodu Octavii po silnici první třídy z Hranic k Oseku nad Bečvou. Na přímém úseku cesty mu do jízdy z pravé strany náhle vyběhla srna a řidič střetu již neměl šanci zabránit. Ke zranění...

Opilec neprávněně vnikl do sklepa domu. Suterén znečistil a chodil obnažený

V neděli 17. ledna po osmnácté hodině přijali policisté oznámení o zjevně opilém muži, který se má pohybovat kolem panelových domů v ulici Trávník v Přerově. Při tom měl muž „vyřvávat a nadávat“ lidem, kteří chodí okolo. Na místo vyslaní...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.