pondělí 30. ledna 2023 Robin

Společnost

Obrovská vlna solidarity zachránila útulek Javornické čumáčky, který byl na mizině. Stačily čtyři dny

Obrovská vlna solidarity zachránila útulek pro opuštěné psy Javornické čumáčky na Jesenicku od krachu. Ještě před čtyřmi dny byl spolek téměř na mizině, bez zásob granulí a s dvě stě korunami na účtu.

Právnická fakulta obdržela vlajku z bojové linie jako poděkování za svou pomoc Ukrajině

Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci (PF UP) se dostalo speciálního poděkování. Velitel tankového praporu 128. zakarpatské brigády jí za materiální pomoc pro ukrajinské civilisty a vojáky věnoval ukrajinskou vlajku s osobním věnováním.

Pomáháme seniorům zůstat co nejdéle ve svém domácím prostředí, říká Daniela Gajdošíková, vedoucí osobní asistence Maltézské pomoci v Olomouci

Osobní asistence je služba pro seniory a osoby se zdravotním postižením, která poskytuje podporu, zabezpečení a pomoc při omezeních. Sociální pracovnice se s klienty setkávají jak telefonicky, tak osobně v jejich domácnosti.

Nominujte osobnosti na Ceny města Prostějova

Do konce února 2023 mohou občané, organizace nebo spolky nominovat na toto ocenění jakoukoli významnou osobnost nebo kolektiv, jejichž práce znamená přínos pro město Prostějov.

Elektrocentrály pro Ukrajinu: charita zajistila i osmitunový generátor pro vodárnu

Po několikatýdenním hledání dopravce disponujícího speciálním návěsem se podařilo Arcidiecézní charitě Olomouc vyslat na Ukrajinu další humanitární pomoc. Z Olomouce na Ukrajinu zamířila zásilka elektrocentrál.

Návštěva poníka rozzářila FNOL. Kulička tentokrát zamířil za koňařem

Úsměv na tváři pacientů a další benefity pomáhá přinést terapie zvířat. Čím dál častěji se používá jako součást léčby dlouhodobě nemocných a pacientů s handicapem. U jednoho z pacientů olomoucké fakultky pomáhal s léčbou i poník Kulička.

Poslední obec v kraji Líšné má konečně zastupitelstvo

Lidé z Líšné na Přerovsku si v sobotu zvolili nové zastupitelstvo. O hlasy voličů v obci zhruba s 250 obyvateli usilovalo na jediné podané kandidátce nazvané Líšná spolu to zvládneme osm nezávislých kandidátů.

Pejskaři, děti i senioři. Novoroční výstup na Helfštýn byl rekordní v návštěvnosti

Tradiční novoroční výstup na hrad Helfštýn u Týna nad Bečvou na Přerovsku měl dnes rekordní účast. Zúčastnilo se ho 5 265 lidí, řekla dnes mluvčí památky Eva Lehnertová.

Kolem sochy prošly generace školáků. I tak na dvacet let zmizela

Tři děti, tři tváře naděje. Sousoší olomouckého rodáka, které přes dvacet let leželo v depozitáři, znovu může budit otázky. Olomoucký Report se tentokrát vydal po stopách sousoší Aby všechny děti světa…

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.