úterý 6. června 2023 Norbert

Společnost

Sběratel Pavel Rogl si splnil klukovský sen. Jako jediný v Česku vlastní pojízdný americký tank Sherman

Tank Sherman je jednou z ikon druhé světové války a také právě s těmito stroji dorazili Američané v květnu 1945 do České republiky. Vlastnit takový tank je snem každého sběratele.

Lidé chtějí třídit odpad v přírodě. V národních parcích však koše nenajdou

Hlavní turistická sezona se blíží, což pociťují i české národní parky. S návštěvníky chráněných míst míří do přírody i velký objem odpadu, třídit ho tam ale nelze z více důvodů.

Meopta mění majitele? Mělo dojít k miliardové dohodě s americkým investičním fondem

Až šestnáct miliard korun má zaplatit podle Hospodářských novin americký investiční fond za získání společnosti Meopta. Ta je ve vlastnictví česko-americké rodiny Geralda Rausnitze a součástí skupiny je také přerovská firma Meopta-optika.

Kraj projednal rozvojovou strategii. Důraz klade na inovace

Olomoucký kraj se řídí Strategií rozvoje kraje, která klade důraz na inovace a vzdělávání. Podporuje vznik HUBů a financuje zahraniční studijní pobyty. Rozvojová strategie se také věnuje sociálním službám, zdravotnictví, dopravě, venkovu a kultuře.

Projekt, který zvítězil v soutěži Podnikavá hlava, využívá sílu umělé inteligence

Vítězem soutěže Podnikavá hlava, která již počtrnácté podporuje začínající i zkušené podnikatele při realizaci jejich nápadů, se stala inovativní platforma 2short.ai.

Nechmel děti! Ochucené nealko pivo není a nebude limonáda

Každé čtvrté dítě pije ochucená nealko piva, která obsahují alkohol. To může vyvolat změny chování či úrazy. Podávání alkoholu dětem je nelegální a vytváří nebezpečný dojem. Podpořte kampaň #Nechmeldeti.

Maltézská pomoc pořádá setkání vozíčkářů na Velehradě. Hledá dobrovolné asistenty ke klientům

Maltézská pomoc pořádá 23. ročník Mezinárodního setkání vozíčkářů na Velehradě. Dobrovolníci jsou vítáni k pomoci s péčí o zdravotně postižené účastníky a organizací akce. Vyplňte přihlášku do 18. června.

Sbírka Zasukované tkaničky se vrací do starých kolejí, proběhne letos ve dvou etapách

Benefiční koncerty ke sbírce Zasukované tkaničky letos podpoří zakázanÝovoce nebo Alžběta Kolečkářová.

Zvyšuje se počet dětí s problematickým užíváním sociálních sítí, přičemž každý osmý chlapec projevuje sklony k nadměrnému hraní her

Podle nedávného výzkumu se zvýšil počet mladých lidí s problematickým virtuálním životem na 8 %. Česká republika má nižší výskyt problémových uživatelů sociálních sítí.

Začíná v Praze Mezinárodní konference o rané péči EURLYAID

Ve dnech 15. a 16. května se v Praze koná prestižní Mezinárodní konference rané péče EURLYAID, která přivítá přední odborníky z celého světa.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.