pondělí 30. ledna 2023 Robin

Zprávy

Univerzita Palackého představí revoluční technologii na profilaci osob dle textů

Odborníci z UP v Olomouci vyvinuli technologii pro automatické profilování osob na základě analýzy jejich textů. Technologie bude mít využití v personalistice, reklamě a komunikaci s ohroženými skupinami a bude evidována na patentovém úřadu v USA.

Obrovská vlna solidarity zachránila útulek Javornické čumáčky, který byl na mizině. Stačily čtyři dny

Obrovská vlna solidarity zachránila útulek pro opuštěné psy Javornické čumáčky na Jesenicku od krachu. Ještě před čtyřmi dny byl spolek téměř na mizině, bez zásob granulí a s dvě stě korunami na účtu.

Status Centra vysoce specializované spondylochirurgické péče nyní nově přísluší FN Olomouc

Neurochirurgická klinika FNO čelí větší poptávce po pacientech a specializovaných operacích páteře a míchy. Přestože činnost roste, klinika je hrdá na status Centra vysoce specializované spondylochirurgické péče, jednoho z prvních v ČR.

Právnická fakulta obdržela vlajku z bojové linie jako poděkování za svou pomoc Ukrajině

Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci (PF UP) se dostalo speciálního poděkování. Velitel tankového praporu 128. zakarpatské brigády jí za materiální pomoc pro ukrajinské civilisty a vojáky věnoval ukrajinskou vlajku s osobním věnováním.

Fakultní nemocnice Olomouc má nově analyzátor mateřského mléka. Kromě něj přibyly i dávkovače kyslíku pro novorozeňata

Mateřské mléko je důležité pro optimální růst a vývoj donošených dětí, ovšem ještě větší je jeho význam u předčasně narozených dětí. Snižuje riziko onemocnění a zlepšuje duševní a fyzický vývoj dítěte.

Pomáháme seniorům zůstat co nejdéle ve svém domácím prostředí, říká Daniela Gajdošíková, vedoucí osobní asistence Maltézské pomoci v Olomouci

Osobní asistence je služba pro seniory a osoby se zdravotním postižením, která poskytuje podporu, zabezpečení a pomoc při omezeních. Sociální pracovnice se s klienty setkávají jak telefonicky, tak osobně v jejich domácnosti.

Přerov opraví sedmdesát parkovacích míst u bytových domů. Parkoviště pokryjí trávníkové rošty

Sedm menších parkovišť, která jsou podle analýzy už za hranou životnosti, nechá opravit město Přerov. Novou podobu dostane sedm desítek stání pro auta na ulicích Jasínkova, Interbrigadistů a Jižní čtvrť IV.

Doporavník podnik Olomouc mění jízdní řády. Kterých linek se změny dotknou?

S platností od středy 1. 2. 2023 dochází na základě podnětů získaných od cestujících a firem na území města Olomouce k mírným úpravám jízdního řádu u tří autobusových linek DPMO.

Nebuď pod tlakem. Nový projekt Fakultní nemocnice Olomouc je nový program pro prevenci zvýšeného krevního tlaku

Hypertenze představuje rizika pro naše zdraví. Program Nebuď pod tlakem pomáhá s prevencí a řešením nesprávných životních návyků.

Nominujte osobnosti na Ceny města Prostějova

Do konce února 2023 mohou občané, organizace nebo spolky nominovat na toto ocenění jakoukoli významnou osobnost nebo kolektiv, jejichž práce znamená přínos pro město Prostějov.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.