úterý 6. června 2023 Norbert

Doprava

Závěrečná fáze demolice Franze Josefa omezí průjezd mezi budovami ve FN Olomouc

Od pondělního odpoledne se na zhruba tři dny přesunou bourací bagry k demolici posledního zbývající části pavilonu B Fakultní nemocnice Olomouc.

Stavba nadjezdu přes trať zavře Holickou ulici v Olomouci. Dojde i k souběhu s další uzavírkou

Vytoužená výstavba nadjezdu přes železniční koridor na Holické ulici v Olomouci začíná, se stavbou se pojí také dopravní omezení. Frekventovaná silniční propojka bude pro motoristy zavřená pravděpodobně až do prosince příštího roku.

Do Olomouce se vrací sdílená doprava. Město se zaměří na osvětu o správném používání

S teplým počasím se do Olomouce vrací sdílená kola a koloběžky. Ty se podle města těší již několikaleté přízni. Magistrát se v letošní sezóně zaměří hlavně na pravidla jejich správného užívání.

Šternberk ovládnou stovky jezdců na závodech do vrchu. Ecce Homo přinese komplikace v dopravě

Od zítřka Šternberk na Olomoucku opět ožije burácením závodních vozů. Dvaačtyřicátý ročník legendární Ecce Homo přivítá přes dvě stovky špičkových evropských jezdců závodů do vrchu a tisícovky diváků.

Kontroverzní odpočívka D35 Mohelnicko na kraji schválení nedostala. Dokumentace se musí přepracovat

Ředitelství silnic a dálnic plánuje jako součást řešení nedostatku odstavných ploch u dálnic vybudovat rozlehlou odpočívku na D35, a to buď u Litovle nebo u Loštic.

Byla zahájena náročná oprava silnice u Hanušovic

V Hanušovicích začala náročná stabilizace svahu a oprava silnice II/369, která byla poškozena sesuvem půdy. Olomoucký kraj investuje více než sto milionů korun do této důležité rekonstrukce.

Dnešním dnem odstartoval Světový týden silniční bezpečnosti

Olomoucký kraj aktivně podporuje rozvoj cyklistické dopravy a připojuje se k Světovému týdnu bezpečnosti silničního provozu.

Začíná motorkářská sezona. Policie radí, jak na bezpečnou jízdu a zve na společnou vyjížďku

S příchodem jarního počasí začíná motorkářská sezona, a tak je na silnicích zase víc řidičů, kteří milují jízdu v jedné stopě.

Správa železnic oznámila dvě výluky na tratích v Olomouckém kraji

Správa železnic oznámila dvě výluky, které omezí provoz vlaků Českých drah na dvou tratích v Olomouckém kraji v následujících týdnech.

REVOLUTION TRAIN zavítá do Prostějova již po osmé

Protidrogový vlak REVOLUTION TRAIN se v dubnu vydává na své tradiční jarní turné, při kterém nevynechá ani Prostějov. Jde již o sedmou návštěvu tohoto města.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.