Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Rozlučkový sen na stadionu Za Lužánkami

neděle, 28. června 2015, 18:52

Jakub Voráček, Ondřej Pavelec, Jakub Kohák, Vojta Dyk, Pavel Horváth a další fotbalové, hokejové a herecké hvězdy, plus 35 000 fanoušků v ochozech stadionu Za Lužánkami. A nesmíme zapomenout na Honzu Marošiho, který strávil své nejlepší roky v olomoucké Sigmě. Taková byla rozlučka Petra Švancary s profesionální fotbalovou kariérou.

Celá akce vznikla s myšlenkou Petra Švancary oživit 14 let chátrající brněnský stadion Za Lužánkami - a původně šílený nápad vyšel. Na exhibiční zápas dorazilo kolem 35 tisíc diváků, což fotbal v Česku nepamatuje  od roku 1996, kdy na zápas Brno – Slavia přišlo 44 120 diváků. Přes několik organizačních problémů, které byly způsobeny ohromným zájmem o zápas, se rozlučka vydařila. Je až neuvěřitelné, že je v našich podmínkách možné zažít na Moravě atmosféru, která si nic nezadá s Bundesligou nebo španělskou Primera Division.

Výsledek není až tak důležitý, i když modrý výběr hokejistů NHL + extraligy a legend brněnského fotbalu zvítězil nad červeným týmem Mercedesů 17:9. Blýskl se především Jakub Kohák a Vojta Dyk, ale i také samozřejmě oslavovaný Petr Švancara, který ve druhém poločase přenechal pozici na hřišti svému synovi, jemuž po vstřelení gólu aplaudovaly nabité ochozy. V Brně se opět potvrdilo, že nejlepší fanoušci jsou na Moravě, a i proto přejeme organizátorům akce, aby jim jejich snaha pomohla ke smělému plánu – postavit nový stadion na místě původního svatostánku.

Celou akci ještě umocnila podpora nemocných dětí, na které organizátoři přispěli z vybraných vstupenek, stejně tak jako šek na 100 000 korun pro nemocného fotbalistu Plzně Marina Čišovského, který trpí nemocí, na kterou letos zemřel Stanislav Gross.

Fotbal pomáhá, když se věc vezme ze správné strany...

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • PŘEHLED: Podívejte se, kde budou ve středu...

  • V olomoucké nemocnici zemřel muž, který...

  • VIDEO: Útočník zmlátil dva muže na...

  • Pátrání po starostovi Rapotína má smutný...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně se nově montují části vesmírných raket

Brněnská firma S.A.B. Aerospace má novou halu, v níž budou odborníci montovat mimo jiné velké části do vesmírných raket a satelitů. Pro práci budou využívat jeřáb s nosností dvě tuny. Speciální prostory mají unikátní parametry a podobné v Česku nejsou.

Za privatizaci OKD žalobce navrhl podmínky a zaplacení škody

Za zpracování nepřesného posudku vedoucího k nevýhodné privatizaci těžebního podniku OKD navrhl žalobce soudnímu znalci Rudolfu Douchovi tříletý podmíněný trest. Bývalí místopředsedové Fondu národního majetku (FNM) Pavel Kuta a Jan Škurek, kteří měli privatizaci na starosti, by měli dostat podmínku 2,5 roku. Všichni tři by měli společně nahradit škodu 5,7 miliardy korun, která podle obžaloby při privatizaci vznikla. V závěrečné řeči to dnes navrhl státní zástupce Tomáš Černý. Obžalovaní vinu odmítají.

Ocenění Manažer roku převzal na Pražském hradě mladý Jihočech. Cenu dostal za inovace a baterie

Již 25 let se pod hlavičkou České manažerské asociace uděluje prestižní ocenění Manažer roku. Cílem je vyhledat, objektivně vybrat a zviditelnit nejlepší a nejvýznamnější osobnosti managementu v České republice. Letošní cenu za inovace pro udržitelný rozvoj v oblasti chytré energetiky získal Pavel Podruh, zakladatel a jednatel společnosti Český ostrovní dům, zabývající se soběstačností architektury a vývojem nástrojů pro vlastní výrobu, ukládání a sdílení elektrické energie.