středa 19. června 2024 Leoš

David Superata

David Superata » Články

Drbna historička: Zašlé dny slavného sloganu „Šetři kasu, kupuj v ASU“

Na odkaz Josefa Andera mladšího, který v době První republiky vedl velkoobchodní společnost ASO, narazíte třeba cestou na plavecký bazén či procházkou kolem Merkurovy kašny. Nejsou to však jediné vzpomínky, zbylo tu po něm mnohem víc.

FOTOREPORT: Válka kosí všechny, vojenský hřbitov v Černovíře je toho smutným mementem

Zvenku vypadá jako nevýznamný neudržovaný objekt, ze země zde trčí pár náhrobních kamenů, ale zdání klame. Pokud vstoupíte dovnitř, dýchne na vás atmosféra tisíců zmařených životů.

Glosa: Předsevzít či nepředsevzít si, toť otázka

Nový rok láká k novému začátku, můžeme pustit za hlavu to, co nás trápí a začít si plnit sny. Mají ale předsevzetí svůj smysl, když se s nimi 1. ledna doslova roztrhne pytel a do února u svých zásad zůstanou jen ti nejsilnější? Dokážeme tedy...

Přichází rok cestování i volebního šílenství

Dnes slavíme Nový rok a zároveň Den obnovy samostatného českého státu neboli dva svátky v jeden den. Na co dalšího se můžeme v růběhu roku těšit?

Na Silvestra nabídne šternberský hrad bohatý program

Máte už plány na poslední den roku 2016? Co takhle navštívit šternberský hrad? Potkáte tam rytíře ve zbroji a můžete si vyzkoušet slylově laděný orientační běh.

VIDEO: Podívejte se na střípky z letošní Přehlídky animovaného filmu

Letošní Přehlídka animované tvorby a současného umění (PAF) nabídla kromě krásných filmů také koncerty a tvůrčí dílny. Kolemjdoucí se mohli třeba nechat i pohladit.

REPORT: Mistrovství Olomouce ve stolním šestiboji je skvělá zábava s dobročinným přesahem

Kdy jste naposledy hráli Člověče, nezlob se? A co třeba pexeso nebo čáru? Už pátá olomoucká Gamenight nabídla možnost zasoutěžit si a zároveň tak přispět na rozvojové projekty neziskové organizace Maendeleo.

Každá sklenice oříšků nám projde rukama desetkrát, říkají Matěj Zavoral a Marek Dyntera

Matěj a Marek vyrábějí v Olomouci oříšková másla, která jsou podle nich skvělá jak pro sportovce, tak pro nemluvňata. Tuto pochoutku má v oblibě čím dál víc aktivních lidí. Taky jste o ní ještě neslyšeli?

Záchranáři vyjížděli k vážné nehodě dvou osobních aut, šest lidí se zranilo

Čtyři posádky výjezdových stanovišť Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje zasahovaly krátce po jedenácté hodině u dopravní nehody dvou osobních vozidel.

FOTOREPORT: Hanáci včera zaslouženě porazili úřadujícího mistra

Včerejší zápas měl všechno: neuznaný gól Kohoutů, následné fauly, bitky a nakonec krásné vítězství 2:1 v nájezdech nad Bílými Tygry z Liberce. Podívejte se v naší fotogalerii na střípky z utkání, najdete zde i podražení hostujícího gólmana...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.