neděle 21. července 2024 Vítězslav

David Lekeš

David Lekeš » Články

Dědic pohádkového jmění nebo blázen? Život a osud legendárního Donáta Izraela

Města mají svoje pověsti a legendy, některé jsou už dávno zapomenuté a jiné se ještě stále pohybují mezi námi. Pardubice mají svého Krychliče, současnou postavičku, kterou zná snad každý místní. Hradec Králové má svého potulného kouzelníka....

Dílo, které nezapomíná. Olomoucký orloj a jeho paměť

Patří mezi jednu z dominant Olomouce, ale víme o něm dost? Na mysli mám Olomoucký orloj, jednu z památek odrážející v sobě historii města od temného středověku až po dělnickou současnost. Pojďme se podívat na příběh radničního orloje.

RECENZE: Král Artuš - Středověká akce, která vás nenechá vydechnout

A máme ho zpátky. Král Artuš se vrátil. Tentokráte se režie zhostil Guy Ritchie a pekelně se mu to povedlo. Novinka neuchvátí staromilce, kteří mají rádi původní legendu o králi a jeho meči. Pokud jste ale nad věcí a máte rádi novoty, tak to bude...

RECENZE: Hřebejkův Rodinný přítel a prázdnota v něm

Pelíšky jsme všichni viděli. Hřebejkovo mistrovské dílo, které s humorem a lehkostí odráží dobu a osudy lidí v šedesátých letech. Tentokrát se Hřebejk rozhodl natočit rovnou trilogii – Zahradnictví. První díl trilogie nese název Rodinný přítel a...

KULTURA V OLOMOUCI: Na oslavy prvního máje naváže Majáles

Takhle nabitý týden jsme tady dlouho neměli. O víkendu bude nadále probíhat filmový festival AFO, ale kromě toho se můžete těšit na pálení čarodějnic, oslavu prvního máje, dvoudenní majáles a mnoho koncertů.

V Šumperku se děti zúčastnily bezpečnostní akce, na koloběžkách řešily dopravní situace

Ve středisku volného času a vzdělávání v Šumperku proběhla preventivní akce pod názvem "Duben - měsíc bezpečnosti". Akce byla primárně určená dětem ze základních škol. Celkem se této akce zúčastnilo přibližně 150 dětí.

POČASÍ NA PÁTEK: Deštníky do pozoru, bude vydatně pršet. Až k večeru bude déšť ustávat

Pro dnešek mějte pořád dešník po ruce. Má být zataženo s deštěm, místy i vydatným, Během dne bude od jihozápadu déšť slábnout, odpoledne a večer i ustávat. Teploty se budou pohybovat kolem 6 až 9 stupňů a vát bude mírný severovýchodní až severní...

„Věž sebevrahů" kostela svatého Mořice je znovu otevřena. Zabezpečení na jejím vrcholu stále chybí

Vež kostela sv. Mořice v centru Olomouce je znovu otevřena. Farář ji nechal znovu zpřístupnit poté, co ji koncem minulého roku nechal zavřít po sérii sebevražd. Celkem byly tři z rozmezí čtyř let.

Jarní Flora způsobila „parkovací" kolaps. Nedalo se zaparkovat v Šantovce ani v centru

Městská policie během dnešního dne sdělila, na základě informací od pořadatelů, pracovníků Šantovky a strážníků v terénu byla parkovací místa v centru Olomouce zcela zaplněna.

Kordulka vypluje o týden později, Ološlap jezdí ještě s dekou a punčem

Dnešním dnem startuje turistická sezona v Olomouci. Kvůli počasí, které nedovolilo dokončit rekonstrukci, loď Kordulka vyjede až 29. dubna. Toto datum je už konečné a ke konci dubna se tak můžete těšit na výletní plavby.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.