neděle 26. května 2024 Filip

Čtete text rubriky Blogy a komentáře. Jedná se názor autora, který se nemusí shodovat s postojem redakce.

GLOSA: Čau lidi! Právě jsem vám zdražil potraviny

Víte, že nebudete mít takový výběr potravin, budou dražší, budete splácet ještě vyšší schodek rozpočtu a asi nám zkomplikují vývoz aut? To vše jsem pro vás za pouhé tři dni tohoto týden zařídil. Čtěte dál, řeknu Vám o tom více.

Autorem textu je Tomáš Prouza, prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR.

Ve středu tento týden mí poslanci schválili skvělou novelu takzvaného potravinového zákona. Díky němu budou obchody v České republice povinné prodávat až 73 procent českých potravin. A víte, kdo na tom vydělá? Já! A víte, kdo na tom prodělá? Vy!

Je přece jasné, že přijímat takovéto zákony je potřebné, když všichni bojujete s registračními systémem na očkování, zachraňujete své hospody, bojujete s dětmi na distančním vzdělávání a nemáte šanci sledovat cokoliv dalšího. Jsem dobrý, dokážu to využít.

Víte kolik vepřového dokážou naši producenti vyrobit? Asi polovinu toho, co vy sníte. Jak se dostanou na 73 procent je jejich věci. Co jejich věc, bude to jejich chyba! Ne moje! Pro mě je důležité, že třeba takový Agrofert prodá konečně všechno to, co vypěstuje a vyrobí. Já z toho samozřejmě nemám ani korunu, ale zase mám radost, jak se té firmě daří! A pan ministr zemědělství s rodinnou potravinářskou firmou bude taky rád. Ono totiž právě teď bude skvělá příležitost zajistit nové dotace, aby se výroba podpořila. Pokud něco umím, tak je čerpat dotace. A tohle je super důvod, proč si je o pár miliard zvednout!

To, že tady nebude konkurence, bude méně druhů zboží na pultech, zvednou se ceny a rozpočet definitivně vykrvácí, to je asi pravda. A navíc je možné, že nám jiné země recipročně zkomplikují vstup na jejich trhu s jiným zbožím. Třeba s našimi škodovkami Ale koho to zajímá…? Zaplatíte to přece vy. A vás je 10 milionů. To se nějak rozpočítá…

Váš Andrej

A teď vážně milí čtenáři Drbny. Zdá se vám to absurdní? Máte pravdu, horší je, že je to celé pravda…

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Moje Evropa

Štítky Tomáš Prouza, finance, obchod, nákup, potraviny

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.