Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hledáme páníčka #39: Podívejte se na nejnovější přírůstky v olomouckých útulcích

 
úterý, 10. ledna 2017, 13:30

Dnes tady máme i celou rodinku štěňátek, která byla nalezena těsně po porodu v krabici. Štěňátka se podařilo zachránit a nyní jsou zcela zdravá. Dále si můžete domů vzít například čtyřletého křížence Bena, pětiletou fenečku Loulu nebo některou z kočiček.

Pomocné ruce

Kontakt:
Tel.: 777902575
E-mail: pomocne.ruce@seznam.cz
FB stránky: Pomocné ruce Olomouc z.s.

Frodo

Frodo je krásný barevný kocourek. Žil pravděpodobně jako toulavá kočka, než se přitoulal k jedné rodině na zahradu. Nějakou dobu zde pobýval, ale po čase začal šikanovat ostatní místní kočičky. Proto na zahradě nemohl dále zůstat a ocitl se v depozitu. Kocourek byl nějaký „divný", proto se mu udělaly testy na FIV a FeLV a zjistilo se, že je bohužel pozitivní. Má kočičí leukémii, která je přenosná na jiné kočičky. Kocourek měl špatné zuby, proto mu je paní doktorka musela vytrhat. Frodo nadevše miluje kapsičky. Je vhodný jako jedináček nebo ke kočce se stejnou nemocí.

Vlastička

Vlastička je odrostlé kotě, které se nějakou dobu toulalo u vlakového nádraží v Olomouci. Upozornili nás na ni všímaví lidé, kterým nebyl její osud lhostejný. Je hravá, velice mazlivá a miluje dobré papání.

Čenda

Čenda je asi 2letý kocourek. Byl nalezený u VŠ kolejí na ul. Šmeralova, kde chodil za lidmi a hrozilo mu nebezpečí od aut na blízké rušné silnici. Je velmi přátelský a hravý. Má postižené levé oko, zřejmě po prodělané infekci. Dle veterinářky je možná částečná náprava.

Olomoucký útulek - Liga na ochranu zvířat ČR

Kontakt:

Adresa: Areál letiště, Neředínská ul., Olomouc
Tel.: 585 418 484
Pohotovost 776 462 998
Otevřeno: 14.00-16.00h
E-mail: olomouc.utulek-loz@seznam.cz

Štěňátka Monty, Muf, Markus, Malvin, Maybe, Mona a Mika

Kluci Monty, Muf, Markus, Malvin a holky Maybe, Mona a Mika se našli jako zhruba třídenní, slepá, bezbranná miminka v krabici u jednoho kostela v Olomouci. Začátek jejich života nebyl tedy vůbec šťastný. Krmili se každé dvě hodiny z lahve sušeným štěněcím mlékem, jen s malou šancí na to, že přežijí. Povedlo se. Právě absolvovali první očkování a brzy budou připraveni odejít do svých nových domovů. Budou pravděpodobně většího vzrůstu. Jak to správně pojmenoval jeden pán na Facebooku, vypadá to zatím tak, že z nich bude „rotobull"

Ben

Ben je asi čtyřletý kříženec středního vzrůstu. Je to nádherný pes, milující všechny okolo a vděčný za každé pohlazení. Z počátku se trošku bojí, ale když se „otrká", tak je to super parťák. Je čistotný, vhodný do bytu.

Loula

Loula je zhruba pětiletá fenečka většího vzrůstu, kříženka NO. Je velice milá a hodná. Zajímavé na ní je především to, jak umí chodit na vodítku. Netahá, vždycky vycítí konec vodítka a zpomalí. Se psy se snese, ale dělá si „pořádky". S fenkami jsme ji nezkoušely, ale protože byla nalezena přivázaná u stromu ještě s druhou fenkou, tak by to teoreticky také neměl být problém.

Čtěte více:

 

Vizitka autora

 

Patrik Kozlík

redaktor portálu Olomoucká Drbna

kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz 
 

 
Foto Pomocné ruce Olomouc

Kam dál?

Hledáme páníčka #38: Podívejte se na nejnovější přírůstky v...

úterý, 3. ledna 2017, 14:22

Nový rok je tady a s ním také naše rubrika domácích mazlíčků, kteří i v roce 2017 hledají domov. Určitě si dali předsevzetí, že...

Hledáme páníčka #37: Podívejte se na nejnovější přírůstky v...

úterý, 20. prosince 2016, 13:20

Vánoce jsou už za dveřmi, nastal čas pohody a dobré nálady. Rodina by se měla sejít a strávit spolu čas. Do rodiny se však taky...

Hledáme páníčka #36: Podívejte se na nejnovější přírůstky v...

úterý, 13. prosince 2016, 10:34

Blíží se Vánoce a mazlíci z útulku by je rádi oslavili společně s novou rodinou. Kdy jindy by se měly dělat dobré skutky, když ne...

Hledáme páníčka #35: Podívejte se na nejnovější přírůstky v...

úterý, 6. prosince 2016, 10:20

V neděli 11. prosince se v olomoucké Lize na ochranu zvířat uskuteční Den otevřených dveří. V areálu letiště si budete moci...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Dva policisté byli potrestáni za chybu v kauze únosu syna Babišova

Dva policisté byli kázeňsky potrestáni za chybu v kauze údajného únosu syna premiéra Andreje Babiše (ANO). Jejich chyba však neměla vliv na vyšetřování případu, oznámil dnes mluvčí pražské policie Jan Daněk. Policisté dál zůstávají ve službě. Jak byli potrestáni, nelze podle Daňka kvůli zákonu o služebním poměru upřesnit. Státní zástupce Ondřej Šťastný dříve uvedl, že pochybili policisté, kteří odložili oznámení Andreje Babiše mladšího, že je nedobrovolně držen na Krymu. Případ únosu policie později znovu otevřela a zabývá se jím.

Šmarda se vzdal nominace na ministra, oznámil to Hamáčkovi

Místopředseda ČSSD Michal Šmarda se vzdal nominace na ministra kultury. Včera večer o svém rozhodnutí informoval předsedu sociálních demokratů Jana Hamáčka, který ho podpořil. Šmarda to řekl v České televizi (ČT). Chce kandidovat v senátních volbách na Žďársku v příštím roce.

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

Ruští hasiči během posledních čtyřiadvaceti hodin uhasili lesní požáry na ploše téměř 27 tisíc hektarů. Současně se pokouší uhasit desítky dalších požárů na ploše 85 396 hektarů, zejména na Sibiři a na Čukotce. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na údaje od specializované státní agentury Avialesoochrana, zabývající se leteckou ochranou lesů.