neděle 21. dubna 2024 Alexandra

Hnutí ANO chce v Olomouckém kraji získat oba senátní mandáty

Hnutí ANO chce v Olomouckém kraji získat při nadcházejících senátních volbách oba mandáty. Na Přerovsku bude o mandát senátora usilovat ministr dopravy Antonín Prachař, na Olomoucku a Šumpersku kandiduje starosta Medlova Jan Zahradníček. Hnutí ANO, které má v Olomouckém kraji 200 členů, dnes v Olomouci představilo i své lídry kandidátek do obecních zastupitelstev. V kraji postavilo 22 kandidátních listin se 450 kandidáty.

 "Senátní volby jsou pro hnutí velmi důležité, chceme v Senátu uspět, abychom mohli potvrdit svůj volební úspěch. Naším cílem v Olomouckém kraji je naprosto jistě získat dva mandáty," řekl dnes novinářům šéf olomoucké oblastní organizace Milan Feranec.
   

Prachař jde do voleb kromě dopravy s tématem revitalizace přerovského letiště, vybudování chráněného bydlení pro handicapované a s tématem rozvoje sportu v Přerově. Voliče kromě témat týkajících se Přerova chce oslovit i snahou o dobudování dálnice. "Ve vládě jsme tři členové bez poslaneckého nebo senátorského mandátu. Pozice člena vlády se naprosto slučuje s pozicí senátora nebo poslance. Myslím, že je to výhodou. Nejde o kumulaci funkcí," řekl dnes Prachař.
  

Na primátora v Olomouci kandiduje Prachařův náměstek Feranec. Zaměřit se chce například na otevřenost radnice či snížení zadlužení města. V Přerově je lídrem obchodní ředitel společnosti Precheza Petr Vrána, který bude v kampani brojit například proti sociálním ubytovnám. Prostějovskou kandidátku povede podnikatelka Hana Naiclerová, jesenickou Adam Kalous a šumperskou Martin Janíček. 
   

Kromě hnutí ANO odstartovala tento týden v Olomouci svou volební kampaň také ČSSD, své priority v pondělí představila rovněž lékařka Alena Šromotová, která se v barvách KDU-ČSL bude ucházet o senátorský post na Olomoucku a Šumpersku. Bývalá zástupkyně ombudsmana Jitka Seitlová, která bude o místo v Senátu na Přerovsku bojovat za KDU-ČSL a Stranu zelených,
chystá zveřejnit svou kampaň ve čtvrtek.

Zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.