úterý 21. května 2024 Monika

Kulturní prázdniny dnes odstartuje jedna z nejlepších amerických rockových zpěvaček

Jedna z nejtalentovanějších současných amerických zpěvaček, ex-moderátorka MTV a úspěšná herečka, která zářila například v „beatlesovském“ snímku Across the Universe. Tím vším je Dana Fuchs, frontmanka skvělé kapely, která bourá sály a odzbrojuje diváky. V létě vyráží na evropské turné, v rámci něhož se zastaví 1. července v Olomouci. Od 21 hodin tam zahájí letošní Olomoucké kulturní prázdniny. Pro diváky, které rozehřeje talentovaná zpěvačka Lenny a olomoucké kapely Again a Blues Power, bude vystoupení zdarma.

„Miluju Českou republiku. Máte skvělou architekturu, lidi a vydatná jídla a piva! Pokaždé jsme u vás měli nadšené a energické diváky a byla to vždy skvělá zábava. Do Olomouce se moc těším,“ vzkazuje olomouckému publiku Dana Fuchs, o které se právem hovoří jako o nástupnici Janis Joplin.


Pověsti o vystoupení Dany Fuchs se ostatně dostaly i ke sluchu producentů broadwayského muzikálu Love, Janis. Stačilo pár taktů Piece Of My Heart a role Janis Joplin byla v kapse. Dalším stupínkem byla role zpěvačky Sadie ve filmu odkazujícím k Beatles: Across the Universe. Díky tomuto filmu a jeho platinovému soundtracku se o Daně dozvědělo zcela nové publikum a to nejen v USA.

Postupně ji objevila i Evropa a dnes už jí patří dobře půlka jejich koncertních aktivit. Právě na starý kontinent se Dana s kapelou vydává i v létě j2014, aby propagovala nové album Blissen Avenue.

Za zmínku stojí i předkapely. Před Danou Fuchs totiž vystoupí například dcery Lenky Filipové, písničkářka Lenny, která má na svém kontě čerstvě Anděla za objev roku. „Od první chvíle, kdy se představila široké veřejnosti, je považována za talent, jaký v Česku dlouho nebyl. Není proto překvapením, že se brzy dostavily úspěchy nejen v podobě nominací ve většině prestižních hudebních cen, ale EP All My Love bylo také zařazeno na 5. místo dvaceti nejlepších alb roku 2013,“ popisuje Štěpánka Batíková z vydavatelství Universal. „Na vystoupení v Olomouci se moc těším a mám radost, že budu koncertovat na jednom podiu s tak báječnou písničkářskou, jakou je Dana Fuchs,“ nechala se slyšet mladá zpěvačka.

Kromě Lenny zhrají na Horním náměstí i olomoucké stálice Again a Blues Power.

 

 

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.