sobota 20. dubna 2024 Marcela

ODS představuje své programové priority pro říjnové komunální volby v Olomouci

Bezpečnost, dostupnost školek pro každé dítě, kvalita stravy ve školních jídelnách a podpora občanského sektoru. Tak zní výběr z klíčových témat, s nimiž jdou občanští demokraté do volebního klání v Olomouci.

Do závěrečné fáze volební kampaně vstupují kandidáti občanských demokratů. „Chceme Olomoučanům dokázat, že celorepublikově špatná image značky ODS absolutně nesouvisí s olomouckou politikou a neradi bychom na tuto skutečnost dopláceli. Snažíme se ukázat, že za naší ODS stojí kus práce a lidé, kteří nám věří,“ říká lídr kandidátní listiny a současný primátor města Martin Major.


Kandidáti dnes představili volební program a jeho hlavní témata. „Náš program je komplexní a řeší veškeré důležité oblasti života města. Vytyčili jsme si ale šest stěžejních témat, která nyní chceme komunikovat s veřejností a o něž se chceme přednostně zasadit,“ vysvětluje Martin Major. „Musíme posílit bezpečnost v centru města a zamezit obtěžování slušných lidé ze strany vandalů a bezdomovců.“ Další dvě priority se týkají mladých rodin. „Jako otec malého dítěte vnímám i další problém. Mnoho rodin řeší problém při  umístění svých ratolestí do školek. Město musí garantovat kapacitu školek pro všechny děti. Velkým tématem je také kvalita stravování našich dětí. Postaráme se o zdravou a chutnou stravu ve školách.“ Kromě těchto oblastí klade primátor důraz i na kvalitní hromadnou dopravu: „Musíme prodloužit novou tramvajovou trať. Dovedeme ji na Povel a zahájíme přípravu na její protažení až do Slavonína,“ doplňuje Martin Major.


Další dvě témata přibližuje dvojka na kandidátce, náměstek primátora Jan Holpuch. „Za mimořádně důležitou považujeme podporu občanského sektoru. Každý rok zaručíme minimálně 100 milionů na přímou podporu pro sportovní, kulturní a sociální organizace. Zachováme systém víceletých grantů. Město musí podporovat smysluplné a veřejně prospěšné projekty,“ vyjmenovává Jan Holpuch a pokračuje: „Olomouc je atraktivní destinací optikou cestovního ruchu. Stavíme se za Olomoucký hrad. Propojením areálu kolem Dómu s parky pod ním využijeme naplno potenciál jednoho z turisticky nejatraktivnějších míst v Olomouci. Opravíme letní kino a umožníme jeho důstojné vyžití pro kulturní akce pod širým nebem.“


Občané Olomouce mohou již nyní na veřejných reklamních plochách sledovat další témata a aktivity, za kterými ODS v čele s Martinem Majorem stojí a kterými se prezentuje. Jde například o osvětlení Horního náměstí, rekonstrukci Výstaviště Flora, nové cyklostezky, opravené Dolní náměstí a mnoho dalších.


Na kandidátní listině letos poprvé naleznete kromě členů strany také dvanáct nestraníků. Důvod jejich zapojení vysvětluje lídr Martin Major: „Chtěl jsem Olomoučanům ukázat, že je mezi našimi spoluobčany spousta špičkových odborníků, kteří naší straně natolik věří, že jsou ochotni jí propůjčit své jméno a teoreticky se stát zastupiteli. Snažili jsme se udělat ten vějíř osobností tak pestrý, aby úspěch ODS byl co největší.“


PROGRAMOVÉ PRIORITY ODS
 

100 Milionů ročně Na podporu občanského sektoru
Každoročně podpoříme částkou minimálně 100 miliónů korun organizace v oblastech sportu, kultury, mládeže a sociálních věcí i dobrovolné hasiče. Zachováme systém víceletých grantů. Město má podporovat veřejně prospěšné aktivity svých občanů.
 

Dostatek míst ve školkách pro vaše děti
Zajistíme dostatečné zvýšení kapacity mateřských škol všech zřizovatelů. Školka nemůže být zařízením pro privilegované. Místo ve školce musí dostat každé dítě.
 

Zdravější strava ve školních jídelnách
Zlepšíme stravování ve školních jídelnách. Jídlo má dětem chutnat. Zajistíme, aby dostávali dobré a zdravé jídlo připravené z kvalitních surovin.
 

Posílení bezpečnosti v centru města
Říkáme jednoznačné ne rozmáhajícímu se vandalismu a obtěžování ze strany bezdomovců. Slušný občan se musí ve svém městě cítit bezpečně.
 

Prodloužení tramvaje na Nové Sady a Povel
Zasadíme se o dokončení nové tramvajové trati. Tramvaj nesmí končit, aniž by obsloužila velká sídliště. Dovedeme ji na Povel a zahájíme přípravu na její protažení až do Slavonína.
 

Podpora Olomouckému hradu
Podpoříme rozvoj cestovního ruchu propojením areálu kolem Dómu s parky pod ním. Turisticky nejatraktivnější místo Olomouce musí naplno využít svůj potenciál. Opravíme letní kino a umožníme jeho důstojné vyžití pro kulturní akce pod širým nebem.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.