Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

GLOSA: Olomouc v roce 2030? Drogerie, kam oko dohlédne, a pořád stejná plecharéna

 
pátek, 1. dubna 2016, 14:03

Píše se rok 2030. Česká republika zažívá nejúspěšnější období v historii. Nemalou zásluhu na tom má třeba i Olomouc, evropské univerzitní město.

Česká republika v posledních letech prosperuje a stává se hlavním státem střední Evropy. Všichni k nám vzhlíží a chtějí se alespoň přiblížit naší vzkvétající ekonomice. Většinu zásluh za proměnu naší země má bývalý ministr financí a nynější prezident Andrej Babiš. Pivo stojí 8 Kč a ke každému pátému dostanete koblihu zdarma. Vládě se pořád daří oddalovat přijetí Eura a úspěšně tvrdí, že ještě nejsme ekonomicky připraveni. Premiérkou vlády je poprvé v historii žena, Michaela Marksová. Česká republika patří mezi státy s nejpestřejší národností. V posledním sčítání lidu bylo zjištěno, že počet obyvatel s českou národností klesla pod 50%. Atmosféra v česku je přátelská a nenajdeme zde jediného člověka, který by se dal označit za xenofobního. Uprchlická krize je minulostí. Nyní světem hýbe čínská migrace.

Olomouc – evropské univerzitní město

Evropská unie zvolila Olomouc jako hlavní univerzitní město Evropy. V hanácké metropoli již čtyři roky fungují dvě největší univerzity v Evropě. K Univerzitě Palackého se nedávno přidala Ekonomická Univerzita Ivana Langera. Mezi univerzitami neustále probíhá konkurenční boj. I díky tomu obě univerzity vzkvétají a otevírají se nové obory. Univerzita Palackého nedávno otevřela nový bakalářský program s názvem „Dějiny života bez internetu“.

Historické město spojené s technologiemi

V centru Olomouce jezdí MHD s umělou inteligencí, které nepotřebuje obsluhu. Po celém městě je striktně zakázáno jezdit klasickým autem. Můžete jezdit pouze s plně automatickým automobilem, který jezdí na elektřinu. I přes všechny tyto vymoženosti Olomouc neztratila svoje kouzlo a pořád patří mezi historická města. Jako důkaz vám musí stačit nebezpečné vymlácené chodníky, které už podle zastupitelstva budou co nejdříve opravené. Čeká se pouze na dotaci z Evropské unie. Na Horním a Dolním náměstí už jsou buďto jen prázdné výlohy, nebo drogerie.

Olomoucké trhy jsou známé po celém světě. Pro svůj velký úspěch už trhy nejsou pouze sezónní záležitostí, ale trvají celý rok. Většina stánků má výrobky pouze od firem, které vlastní Andrej Babiš. Jezdí sem lidé z celého světa. Číňané mají tak vyspělé technologie, že už nemusí jezdit do města osobně, ale pošlou letadlem pouze fotoaparáty a ty jim všechno vyfotí a vrátí se zpátky.

Jo, a plecharéna je pořád ve stejném stavu.

Čtěte více:

Vizitka autora

 

Patrik Kozlík

redaktor portálu Olomoucká Drbna

kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz 
 

 

Kam dál?

Navigační sloupky na Dolním náměstí slaví úspěch, objeví se i kolem...

pátek, 13. listopadu 2015, 10:17

Od dokončení rekonstrukce Dolního náměstí v Olomouci už uběhly více jak dva roky a ačkoliv jsou tu a tam slyšet hlasy, že...

6 typů lidí, které jste zaručeně už v olomoucké hromadné dopravě...

pondělí, 9. listopadu 2015, 13:18

Protože část naší redakce denně dojíždí tramvají do centra za prací, je celkem jednoduché identifikovat určité specifické skupiny...

Galerie: V prázdných výlohách v centru města se objevují nápisy...

středa, 14. října 2015, 15:27

Již pár dnů se v prázdných výlohách v centru Olomouce objevují zábavné nápisy, které baví svou tematičností a vtipem kolemjdoucí....

Imperiální vojska se přesunula z planety Tatooine na Zemi, jejich...

středa, 1. dubna 2015, 15:23

Po průjezdu amerického konvoje Českou republikou se rozhodla další z velmocí, že předvede svou vojenskou sílu. Flotila...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Extrémní srážky budou častěji, podle odborníků by pomohla hluboká orba

Povodně z intenzivních srážek jsou přirozeným jevem, zemědělská půda by však mohla zadržet více vody, kdyby se hlouběji oralo. Novinářům to sdělili Martin Hanel a Petr Máca z Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze. Do budoucna bude se zvyšující se teplotou růst množství vlhkosti ve vzduchu, srážkové extrémy tak budou pravděpodobně růst, upozornili.

Fotbalgolf pod Ještědem - stavte se tento skvělý sport vyzkoušet

Fotbalgolfová sezóna 2019 vypukla v Liberci naplno. Hřiště letos bylo otevřeno o měsíc dříve než v loňském roce a díky příznivým přírodním podmínkám a dostatečnému dešti je aktuálně ve skvělé formě.

Na webu Mirošovic byl zveřejněný výsledek eurovoleb, už byl stažen

Na webu Mirošovic byl včera odpoledne krátce zveřejněný výsledek eurovoleb v této středočeské obci. Výsledky hlasování o Evropském parlamentu lze přitom v celé EU, tedy i v České republice zveřejňovat až v neděli před půlnocí, kdy už odhlasují voliči ve všech členských státech. Podle kraje šlo o chybu volební komise. Výsledky z webu po upozornění krajského úřadu zmizely, řekla vedoucí oddělení správních agend Středočeského kraje Eva Jůzová.