Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

GLOSA: Olomouc v roce 2030? Drogerie, kam oko dohlédne, a pořád stejná plecharéna

 
pátek, 1. dubna 2016, 14:03

Píše se rok 2030. Česká republika zažívá nejúspěšnější období v historii. Nemalou zásluhu na tom má třeba i Olomouc, evropské univerzitní město.

Česká republika v posledních letech prosperuje a stává se hlavním státem střední Evropy. Všichni k nám vzhlíží a chtějí se alespoň přiblížit naší vzkvétající ekonomice. Většinu zásluh za proměnu naší země má bývalý ministr financí a nynější prezident Andrej Babiš. Pivo stojí 8 Kč a ke každému pátému dostanete koblihu zdarma. Vládě se pořád daří oddalovat přijetí Eura a úspěšně tvrdí, že ještě nejsme ekonomicky připraveni. Premiérkou vlády je poprvé v historii žena, Michaela Marksová. Česká republika patří mezi státy s nejpestřejší národností. V posledním sčítání lidu bylo zjištěno, že počet obyvatel s českou národností klesla pod 50%. Atmosféra v česku je přátelská a nenajdeme zde jediného člověka, který by se dal označit za xenofobního. Uprchlická krize je minulostí. Nyní světem hýbe čínská migrace.

Olomouc – evropské univerzitní město

Evropská unie zvolila Olomouc jako hlavní univerzitní město Evropy. V hanácké metropoli již čtyři roky fungují dvě největší univerzity v Evropě. K Univerzitě Palackého se nedávno přidala Ekonomická Univerzita Ivana Langera. Mezi univerzitami neustále probíhá konkurenční boj. I díky tomu obě univerzity vzkvétají a otevírají se nové obory. Univerzita Palackého nedávno otevřela nový bakalářský program s názvem „Dějiny života bez internetu“.

Historické město spojené s technologiemi

V centru Olomouce jezdí MHD s umělou inteligencí, které nepotřebuje obsluhu. Po celém městě je striktně zakázáno jezdit klasickým autem. Můžete jezdit pouze s plně automatickým automobilem, který jezdí na elektřinu. I přes všechny tyto vymoženosti Olomouc neztratila svoje kouzlo a pořád patří mezi historická města. Jako důkaz vám musí stačit nebezpečné vymlácené chodníky, které už podle zastupitelstva budou co nejdříve opravené. Čeká se pouze na dotaci z Evropské unie. Na Horním a Dolním náměstí už jsou buďto jen prázdné výlohy, nebo drogerie.

Olomoucké trhy jsou známé po celém světě. Pro svůj velký úspěch už trhy nejsou pouze sezónní záležitostí, ale trvají celý rok. Většina stánků má výrobky pouze od firem, které vlastní Andrej Babiš. Jezdí sem lidé z celého světa. Číňané mají tak vyspělé technologie, že už nemusí jezdit do města osobně, ale pošlou letadlem pouze fotoaparáty a ty jim všechno vyfotí a vrátí se zpátky.

Jo, a plecharéna je pořád ve stejném stavu.

Čtěte více:

Vizitka autora

 

Patrik Kozlík

redaktor portálu Olomoucká Drbna

kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz 
 

 

Kam dál?

Navigační sloupky na Dolním náměstí slaví úspěch, objeví se i kolem...

pátek, 13. listopadu 2015, 10:17

Od dokončení rekonstrukce Dolního náměstí v Olomouci už uběhly více jak dva roky a ačkoliv jsou tu a tam slyšet hlasy, že...

6 typů lidí, které jste zaručeně už v olomoucké hromadné dopravě...

pondělí, 9. listopadu 2015, 13:18

Protože část naší redakce denně dojíždí tramvají do centra za prací, je celkem jednoduché identifikovat určité specifické skupiny...

Galerie: V prázdných výlohách v centru města se objevují nápisy...

středa, 14. října 2015, 15:27

Již pár dnů se v prázdných výlohách v centru Olomouce objevují zábavné nápisy, které baví svou tematičností a vtipem kolemjdoucí....

Imperiální vojska se přesunula z planety Tatooine na Zemi, jejich...

středa, 1. dubna 2015, 15:23

Po průjezdu amerického konvoje Českou republikou se rozhodla další z velmocí, že předvede svou vojenskou sílu. Flotila...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

Ruští hasiči během posledních čtyřiadvaceti hodin uhasili lesní požáry na ploše téměř 27 tisíc hektarů. Současně se pokouší uhasit desítky dalších požárů na ploše 85 396 hektarů, zejména na Sibiři a na Čukotce. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na údaje od specializované státní agentury Avialesoochrana, zabývající se leteckou ochranou lesů.

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby sociální demokracie vyměnila svého kandidáta na ministra kultury Michala Šmardu (ČSSD) za někoho jiného. Hamáček po schůzce s ministerským předsedou novinářům řekl, že ČSSD trvá na dodržování ústavy a koaliční smlouvy a kandidáta nemá důvod měnit. Nechtěl upřesnit, dokdy by mohla ČSSD vyčkávat.

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500 korun stejně jako pro seniory nad 70 let. Dosud dostávali zpět až částku nad 5000 korun jako ostatní zdraví dospělí. Na twitteru to uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Národní rada osob se zdravotním postižením snížení ochranného limitu žádala už loni v květnu loňského roku.