úterý 25. června 2024 Ivan

Kam v Olomouci vyrazit o prodlouženém víkendu?

Koukáte z okna a netrpělivě čekáte na konec páteční pracovní doby s vidinou víkendu, ale ještě přesně nevíte, co podniknete? Inspirujte se našimi tipy a užijte si prodloužený velikonoční víkend naplno!

Olomoucké Velikonoce

Kde: Horní náměstí Olomouc

Kdy: sobota 8 - 14 h, neděle 10 - 12 h

V sobotu se můžete těšit v samotném centru města na první letošní farmářský jarmark, jehož hlavní tematikou budou právě probíhající Velikonoce. V neděli si od desáté hodiny přijďte poslechnout a podívat se na pásmo hanáckých písní a tanců s tematikou oslav příchodu jara. Chybět nebude opět ani řemeslný jarmark, na kterém se budou plést pomlázky či malovat kraslice. To vše doplní bohatá nabídka regionálních potravin a klasických hanáckých produktů. Pro nejmenší bude také připravena tvůrčí dílna pro děti, které si mohou vlastníma rukama vyrobit originální velikonoční dárek.

Cirkus Berousek

Kde: Parkoviště vedle Šantovky

Kdy: sobota od 14:00, neděle od 11:00

Národní cirkus Berousek je postaven na multifunkčním prostoru vedle Galerie Šantovka už od 15. března, a ti, kteří do něj ještě nezavítali, mají tento víkend jedinečnou možnost. Cena vstupenky na tribunu je pro dospělého 260 Kč, pro dítě 160 Kč, do lože jsou to pak ceny 350 Kč a 250 Kč. Děti do tří let mají do cirkusu vstup zdarma, ovšem bez nároku na vlastní sezení. Představení trvá přibližně dvě a půl hodiny, během kterého se vám představí to nejlepší ze světového cirkusu  - akrobaté z Afriky, největší exotická drezura v Evropě, vzdušná akrobacie na vertikálním laně, žonglérské výkony nebo medvědí revue. Cirkus bude v Olomouci fungovat až do 19. dubna.

Fotbalové utkání SK Sigma Olomouc x FK Fotbal Třinec

Kde: Andrův stadion

Kdy: sobota od 14:00

Pro všechny fandy fotbalu tu máme tip na sobotní duel mezi našimi fotbalisty a Třincem. Utkání mělo původně začínat o tři hodiny později, ale čas výkopu musel být přesunut blíže k poledni. V jarní části sezony mají hostující týmy vzhledem k rekonstrukci hlavní tribuny Androva stadionu šatny v házenkářské hale Zory. A jelikož Zora hraje v sobotu v podvečer doma mistrovský zápas, musel být čas utkání SK Sigma vs. Třinec přesunut na 14.00. Přijdťe podpořit naše fotbalisty!

Koncert Jack Cannon Blues

Kde: Bounty Rock Cafe

Kdy: sobota od 20:00

Jack Cannon Band je energetický blues-rockový kvartet, charakteristický svým moderně autentickým přístupem. Kapela nepřehrává jen otrocky vzory, nýbrž přistupuje ke standardům tvůrčím způsobem a v neposlední řadě prezentuje i vlastní autorskou tvorbu. Díky svému jedinečnému pojetí skladeb plného síly a energie si získává stále více a více obdivovatelů, kteří při každém koncertu zažívají unikátní atmosféru plnou neopakovatelných sólových kytarových debutů v dokonalé souhře s nepoddajnou harmonikou v podání zpěváka a foukačkáře Zozó. Cena stupenky je 190 Kč, kytary se rozezní kolem osmé hodiny večerní.

Popelka a Vybíjená

Kde: Kino Metropol

Kdy: sobota od 17:00, neděle 20:00

Kino Metropol nabízí na víkend ideální mix filmových žánrů, ze kterého si vybere opravdu každý. Náš první tip - Popelka - je ideální volbou pro rodiny s dětmi, kteří chtějí prožít pohodový podvečer s nejnověji zpracovaným pohádkovým příběhem. Vybíjená na motivy knihy Michala Viewegha je zase skvělou volbou pro dospělé, jak se pobavit u komediálního příběhu o přátelství, osudových láskách, kráse a ošklivosti, alkoholu a hledání lidského štěstí.

Autor: L. Behingerová

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.