Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTOREPORT: Konečně jsme se dočkali, Krokodýlek je otevřený. Jaké jsou první dojmy?

 
úterý, 8. listopadu 2016, 17:45

V Olomouci před několika dny otevřeli jedno z největších dětských center na Moravě. Krokodýlek se pyšní obrovskou hrací plochou a nevídanými atrakcemi, které v každém běžném dětském koutku neuvidíte. Atrakcí je navíc bezmála třicet, takže pro návštěvu si vyhraďte minimálně půlden – vaše dítě nebude chtít domů.

Tedy pokud máte dítě větší. Co se týče atrakcí pro malé děti, těch je v Krokodýlku celkem málo. Jsou ale důmyslně propracované, hračky voní novotou, vše je funkční a děti se opravdu dlouho vyhrají. S malými dětmi (cca do 3 let) zde můžete navštívit kolotoč s koníčky, trampolínu (těch je tady opravdu hodně, takže snad nehrozí, že vás ušlapou starší děti) nebo koutek hned u vstupu, kde je bazén s kuličkami, bohatě vybavená kuchyňka, různé prolézačky a pirátský domeček. Hned za trampolínami jsou k dispozici také zábavní tabule s různými kuličkami, světýlky, hrami, kde si každé malé dítě najde to své. S mým ročním synem jsme zde strávili dvě plně využité hodiny.

Pro starší děti je Krokodýlek hotovým rájem. Vybavte je papučkami (např. loď hodně klouže) a pusťte je do tohoto kouzelného světa. Děti čeká velké jezírko s lodičkami, které se dají jednoduše ovládat, je to ale celkem nebezpečná atrakce, a tak zde musí být vždy přítomen asistent atrakce. Nosnost lodičky je 50 kg, mě se synem ale pustili a dítku se projížďka po vodě moc líbila.

V obrovské pirátské lodi najde zalíbení každý kluk, pod lodí je navíc prostor s děly, ze kterých mohou děti střílet pěnové balonky. Všudypřítomná lana, prolézačky a schovky vaše dítě bezpečně zabaví. Pro skákavé děti jsou zde dvě velké nafukovací atrakce – krokodýl, který v určitých intervalech otevírá tlamu – děti rychle vlezte dovnitř! – a zase ji zavírá a také nafukovací pudink. Zaskákat si mohou děti také na trampolínách a poté už je čeká obrovská skluzavka, jakou známe maximálně z aquaparků. Menší skluzavka se nachází také u pirátské lodi, pro moje roční dítko ale ještě rozhodně nebyla. Děti si mohou také zahrát fotbal nebo si zajezdit na motorkách – tato atrakce je ale zpoplatněna. Většina atrakcí je určena dětem od tří let a u některých atrakcí budou na vaše děti dohlížet asistenti.

Personál je zde vesměs milý, nápomocný, asistenti atrakcí hned poradili, cokoliv jsme nevěděli. U některých atrakcí jsem si totiž nebyla ani já jistá, jak se správně používají. Obsluha u baru a u vstupu se ještě zaučovala, ale s tím se dá počítat. U vstupu dostanete čipové hodinky, kam se načítá vaše útrata, a platíte až při odchodu.

Pro doprovod je zde posezení, ze kterého máte dobrý výhled na děti a můžete si dát něco dobrého k zakousnutí. Nabídka byla však velmi omezená – kromě pár druhů džusů, kávy a Kubíků pro děti zde nic víc nebylo a také k jídlu nabízeli pouze pizzu, řízek a špagety. Je ale možné, že tato nabídka byla daná pouze tím, že se podnik teprve rozjíždí. Nenabídnout maminkám dezert a dobrou kávu by totiž mohlo mít fatální následky.

Krokodýlka rozhodně doporučuji jako skvělou alternativu vyžití dětí při nadcházejících pochmurných dnech a budu doufat, že majitelé budou nadále investovat prostředky pro udržení upravených, čistých a funkčních atrakcí. Když se totiž rozhlédneme po olomouckých dětských koutcích, najdeme všude ty stejné oprýskané atrakce a rozbité hračky. A to by byla v Krokodýlkovi velká škoda.

Zde ještě pár mých tipů pro maminky:

  • Krokodýlek se nachází na Lazcích, kousek od Lidlu. Před ním je velké parkoviště, kde pohodlně bezplatně zaparkujete. Pro maminky s kočárky je přístup také pohodlný (dostupnost z města už tak pohodlná není).
  • Atrakce dost kloužou. Nejvíc nebezpečné mi to přišlo na mostě do pirátské lodi, kde jsem sama bruslila. Přímo pod mostem je ono jezírko s lodičkami.
  • Atrakce vypadají bezpečně, stejně bych ale děti varovala, aby se kolem sebe rozhlížely. Výjezd z těch obrovských skluzavek je jen málo označený a děti ho mohou přehlédnout. Netuším ale, v jaké rychlosti děti dolů přijedou.
  • Teplota byla v centru moc příjemná, akorát na triko s dlouhým rukávem, maximálně lehkou mikinu pro málo běhavé děti.
  • Celou dobu našeho pobytu jsem dítě napájela vlastním čajem (v prostorách mimo hernu) a personál se na nás usmíval. Vypadá to, že tady nás nebudou terorizovat za vlastní pití.

Čtěte více:

 

Napsal(a) Adéla Holíková | Foto Adéla Staníková

Kam dál?

FOTOREPORT: Večer duchů přilákal do Zoo Olomouc malé i velké...

neděle, 30. října 2016, 09:45

Sobotní odpoledne bylo v zoo ve znamení duchů, strašení, punče, rodinné pohody i vodníků. Zoo Olomouc uspořádala Večer duchů, při...

REPORT: Co by se dělo, kdyby naši redaktorku dnes v Šantovce opravdu...

úterý, 25. října 2016, 17:13

To je velmi hypotetická otázka. I když jsem měla možnost si, jak se říká, na vlastní kůži vyzkoušet postup záchranných složek při...

Olomoucký Globus spustil samoobslužný systém Scan&Go. Fronty u...

pondělí, 24. října 2016, 11:56

Ať se přihlásí ten, kdo netušil, co se pod pojmem Scan&Go skrývá. Do tohoto pondělí bych musela svou ruku zvednout i já....

REPORT: Studentova horečka úterní noci - oheň v parku a bláznivá...

středa, 19. října 2016, 15:13

Když se v Olomouci rozhodujete, na jakou akci se vydat, zjistíte, že to není jednoduché. Akcí je tu opravdu mnoho - hospodské...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Nezvyklé teplo v pátek v Česku přepisovalo tabulky rekordů

Teploty na několika místech Česka v pátek vystoupaly nad 15 stupňů Celsia. Nejvyšší teplotu, 15,5 stupně, naměřili meteorologové v Neumětelích na Berounsku. Teplotní rekordy pro 15. únor dnes byly překonány na pětině stanci měřících alespoň 30 let, uvedl na svém informačním webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Statisíce lidí ve městech spí v hluku, v Praze přes milion

Statisíce lidí ve velkých městech spí podle strategických hlukových map ministerstva zdravotnictví v nadměrném hluku. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) i českých hygieniků by neměl hluk před okny domů přesáhnout během dne v průměru 55 a v noci 40 decibelů. V Praze tuto hranici překračuje bydliště 1,12 milionu lidí, v Brně 350 tisíc.

Jednodenní, vícedenní či celosezónní skipasy – jak si dobře vybrat?

Lyžaři mají na výběr z různých druhů skipasů – jednodenních, vícedenních nebo na celou sezónu. Díky propojování a modernizaci lyžařských areálů platí některé skipasy i pro více středisek. Na co si ale dávat pozor?