neděle 21. dubna 2024 Alexandra

Novoroční očista

Začínáme nanovo. Pokolikáté už? Na tom nesejde. Vždycky je možné začít znovu. Ve všem. V životním stylu, jídle, práci, mezilidských vztazích. A také v poměru nejdelším. Postoji k sobě. Lidé, věci a situace odcházejí, ale my sami se sebou žijeme dál. Předsváteční chaos, vánoční přehánění a porušená novoroční předsevzetí jsou už za námi.

Zapomeňte na příručky pozitivních afirmací, nedodržitelné cíle a nekonečné odkládání podstatného. Péče o své tělo a svou duši je totiž zásadní. Od něj se totiž odvíjí i přístup k našemu okolí. Pokud jsme nemocní, nešťastní a ustaraní obtěžujeme lidi kolem. Stěžujeme si. Šíříme chmur a to nemá nikdo rád. No řekněte, kdo je zvědavý na kňouraly a bručouny? Navíc podobné přitahuje podobné a brzy můžeme být zasypáni problémy ze všech stran.

Nikoho nelze měnit, ale můžeme začít přetvářet sebe. Svůj postoj k životním okolnostem, svou vitalitu a svou náladu. A tím proměníme i svět kolem. Jsme-li zdraví, žijeme naplno své příběhy. Jsme-li šťastní a naplnění smyslem, záříme radostí. A to je pak ku prospěchu všem.

Je tedy načase vzít otěže svého vozu do vlastních rukou. Pustit se do úklidu svých životů. V našem seriálu půjdeme stezkou sami k sobě. K tomu nám poslouží rady prověřené věky. Tisícileté moudrosti Ayurvédy, Vastu, Feng Shui… Indiánské, staroslovanské či pohanské zvyklosti. Budeme hledat ty nejlepší, časem prověřené tipy ke spokojenému a naplněnému životu. Každý má jinde Achillovu patu a může si vybrat lék vhodný na svá trápení. Řiďte se srdcem.Ve chvíli, kdy vás něco osloví, žijte to. Vytvoříte si neopakovatelný elixír originality, mládí, zdraví a síly.

Mnohé z věcí, o kterých se tu dočtete, znáte. Otázka ovšem zní:  „Teoreticky či prakticky?“ Možná skončily odloženy ve škatulce ´Až budu mít čas´.  Nečekejte na nemoci a potíže, jako většina. Obnovte své síly, chuť do života a vyčleňte se z davu čekajících na pomoc. Záchranu od lékařů, plastických chirurgů, spasitelů, léčitelů, politiků, společnosti a zázračných pilulek. Za kvalitu vlastního života si odpovídáme sami. Nejsou viníci kolem nás, ale v nás. V naší nechuti vzdát se svých slabostí a stylu života, který nám neprospívá.

Život je jednoduchý. A naše rady budou také prosté. Půjdeme pomalu, krok za krokem. Stručně. Prakticky. Není důležité vědět všechno, ale konat. Vydržte a výsledky se dostaví. Je to běh na dlouhou trať, ale odměna je převeliká. Energie, zdraví a usměvavá tvář. Krása „DušeTěla“. Harmonické žití se světem kolem nás. A to stojí za to, viďte?

 

Klaudie

 

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.