pondělí 15. dubna 2024 Anastázie

Cvičte s Drbnou: Pevný zadek ve třech jednoduchých cvicích

Chcete být fit? Olomoucká Drbna pro vás připravila seriál „Cvičte s Drbnou“, ve kterém vám postupně prozradí fígle, jak zpevnit celou postavu. Seriálem vás bude provázet fitness instruktorka Dorota Dziková z Fitness Sokol prostřednictvím tematických videí. Jste ready?

Výstupy na bednu

První cvikem, díky kterému tvarujete nejen zadek, ale i celé dolní partie a záda, jsou výstupy. Pokud nemáte doma bednu, můžete k tomuto cviku využít i lavici či jinou vyvýšenou rovnou plochu, kterou doma najdete.

Cvik provádíme s rovnými zády, jednou nohou vepředu na vyvýšené ploše. Při cviku se vyhýbáme předklonu, dbáme na stále rovná záda. Ve finální fázi cviku si vypomůžeme druhou nohou, čímž zpevníme celé držení těla. Nohy střídáme tak, abychom rovnoměrně zatěžovali zadek a celé dolní partie.

Dřepy

Dřep je klasický cvik, který zná snad každý, málokdo ho ale dokáže udělat správně. Při správném provedení dřepu neformujete pouze přední stehno a lýtka, ale také hýždě.

Dřep provádíme ze z rovného postoje, nohy rozkročené na šířku ramen. Záda máme rovná, lopatky tlačíme k sobě. První pohyb nevychází z kolenou, ale z kyčlí. Při dřepu by kolena měla zůstat na úrovni špiček, nepředkláníme se, záda máme stále rovná, lopatky tlačíme k sobě. Pokud máme tendenci jít na špičky, můžeme si v dolní fázi dřepu vypomoci přidržením u nějaké překážky.

Výpady

U výpadů je nejdůležitější držení těla. Při provádění cviku se nepřekláníme, snažím se vykročit tak daleko, aby pokrčená kolena tvořila přibližně pravé úhly. Při výpadu tvoří dolní koleno, kyčel a rameno jednu rovinu. Zpátky do původního postavení se vracím zatížením paty přední nohy a vracíme se lehce zpátky. Nohy střídáme, celou dobu dbáme na správní držení těla.

Pod vedením Doroty Dzikové cvičíme ve Fitness Sokol v centru Olomouce, více informací najdete zde.

 

Autoři

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.