neděle 21. července 2024 Vítězslav

Chci se okamžitě vrátit do ligy, tvrdí Kalvoda

Podle očekávání se novým trenérem Olomouce stal Leoš Kalvoda, bývalý kouč Znojma. Bývalý hráč Sigmy se v posledním působišti rozloučil, odmítl nabídku Bohemianst Praha a chce pomoci klubu svého srdce zpět mezi elitu. V nejkratším možném termínu. „Sigma do ligy patří,“ tvrdí nový trenér, který Sigmu vedl naposledy před třinácti lety a v ligovém dresu odehrál 180 zápasů.

 

Nabídek bylo více. Co rozhodlo pro Sigmu?

Rozhodl jsem se srdcem. V Olomouci jsem se dostal do velkého fotbalu. Teď bych Sigmu do první ligy rád zpátky přivedl. V klubu jsem byl před jednatřiceti lety, když se do nejvyšší soutěže postupovalo. Chci být i u dalšího postupu. Bylo by hezké, kdyby se kruh takovým způsobem uzavřel.


Co se třeba udělat nejdříve aby se to podařilo?
Rozhodovat bude přístup hráčů. Bez ohledu na to co bylo, dostanou šanci všichni. Budu ale přísný. Hráči musí za klub dýchat. To je základ. Vysvětlíme si to hned na začátku přípravy. Nastavíme jasná pravidla s jediným cílem. Tím je postup.

Kdy začne příprava áčka na novou sezonu?
Začínáme 18. června. Druhá liga začíná později, proto jsem hráčům prodloužil volno o pár dnů. V posledních týdnech zažili hodně stresů.

Ve druhé lize se hodně sází na bojovnost. Je jiná, než ta první. Jak bude těžké postoupit?
Hodně. S tím musíme počítat. Ve druhé lize je hodně vyrovnaných týmů. S tím se budeme muset vyrovnat.

Máte představu v jaké sestavě půjdete do nové sezony?
Myslím, že se kádr příliš nezmění. K tomu se vrátí někteří fotbalisté z hostování. Všichni dostanou šanci přesvědčit, že se budou za Sigmu rvát. Jinak odejdou.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.