středa 21. února 2024 Lenka

Devátá Benefiční módní show vynesla necelý půlmilion

Před časem přinesla Budějcká Drbna článek o ženě, která pořádá malou soukromou předvánoční charitu pro potřebná zařízení. Někdo má štěstí větší a stojí za ním spousta dalších schopných lidí. Tím někým je Tereza Maxová a její nadace.

Ve středu proběhl na českobudějovickém Výstavišti již devátý ročník Benefiční módní show pro Nadaci Terezy Maxové dětem a Budějcká Drbna, mediální partner akce, byla samozřejmě u toho. A společně s ní dalších 1400 diváků.

Velkolepá módní show letos přinesla pestrý program. Večerem provázela krásná Inna Puhajková a o hudební doprovod se postaral David Kraus se svou kapelou.

„Podpora známých tváří je pro nás velice důležitá. Akce je pak divácky zajímavější a my si velice vážíme, že se benefice zúčastní například herec Miroslav Etzler, herečka a zpěvačka Daniela Šinkorová nebo muž roku 2013 Antonín Beránek,“ řekla jednatelka pořádající agentury Art4promotion Lenka Střítecká.

Celý večer zahájila právě Daniela Šinkorová, která zazpívala Tichou noc. Následovalo pásmo módních přehlídek známých značek i autorských kolekcí, z nichž můžeme jmenovat například ikonu české módy Taťánu Kovaříkovou nebo studenty z Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze pod vedením návrhářky Liběny Rochové.

Jako první se po mole procházely děti a rozesmály snad úplně každého. Na pódiu se objevila například Zuzana Vejvodová, herečka Libušky ze seriálu Ulice, okouzlující Muž roku 2013 Antonín Beránek nebo herečka Andrea Kerestešová, která si pro návštěvníky připravila výstavu kolekce fotografií.

Módní přehlídky byly prokládány doprovodným programem, a tak mohli diváci se zatajeným dechem sledovat akrobatky na kruhu nebo finalistu soutěže Česko Slovensko má talent Lubomíra Kábrta se svým brilantním twirlingem. Součástí expozice generálního partnera v předsálí bylo vystoupení mistryně České republiky v pole dance a semifinalistky Talentu Lucie Šimkové.

V jednom z mezičasů pak herec Miroslav Etzler spolu se Zuzanou Vejvodovou a dvěma dětmi přečetli úryvky z dopisů dětí z dětských domovů. Těm byl vlastně celý večer, který byl vyvrcholením každoročním projektu Art4kids, věnován.

„Děti z dětských domovů se často špatně uchytí ve světě práce. Jsou nesamostatné a zřídka kdy si najdou nějakou kvalifikovanější pozici. Proto navazujeme spolupráci s firmami, které nabízí kariérní postupy,“ uvedla Lenka Střítecká.

Nový projekt s názvem New Job New Life pomáhá zaměstnávat děti vycházejících z dětských domovů do reálného světa. Agentura Art4promotion se do projektu zapojila jako garant pro oblast jižních Čech. Tento projekt podpořila i řada velkých jihočeských firem.

A na závěr informace, na kterou jsou všichni zvědaví. Návštěvníci benefice kromě peněz ze vstupenek mohli věnovat dětem bez domova jakoukoliv částku do obálky, která ležela na každém sedadle. Díky obálkám s nápisem se během večera vybralo 99 048 korun.

Spolu s obnosem z celé benefice se do dětských domovů a projektu New Job New Life dostane 459 048 Kč. Šek přišla převzít maminka Terezy Maxové, jelikož sama Tereza se ze zdravotních důvodů zúčastnit nemohla. Poslala tedy alespoň zdravici.

Společně s dubnovým osmým ročníkem se letos v rámci projektu Art4kids vybralo celkem 848 833 Kč.

Autor: Šárka Kotzinová

Štítky Benefiční módní show pro Nadaci Terezy Maxové dětem, České Budějovice, Výstaviště České Budějovice, pavilon T, soutěž o vstupenky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.