středa 21. února 2024 Lenka

Ložnice podle Feng Shui

V dnešním uspěchaném světě je příjemné mít alespoň doma klidnou a příjemnou atmosféru. Podle Feng Shui je jednou z nejdůležitějších místností právě ložnice, protože v ní trávíme třetinu svého života.

Začneme od obecných zásad. Důležité je z ložnice odstranit veškerou elektroniku ( počítače, mobily, rádia atd.), popř. ji alespoň na noc zakrývat látkou nebo přehozem. V noci potřebujeme klid na nabrání energie do dalšího dne a ten nám elektronika bere. Různé doplňky, jako kytky, svíčky, sošky, jsou vítány. Pokud chcete posílit pocit sounáležitosti se svým partnerem, potom tyto věci pořiďte duplikovaně - např. dvě kytky. Nemusí být naprosto stejné, odlišnost je naopak prospěšná. 

Hlavním prvkem ložnice je postel. Tu umístěte pelestí ke zdi, nohy tedy směřují do prostoru. Neměly by však směřovat přímo na dveře, ani by naproti nemělo stát zrcadlo. Protože jsme ve spánku nejvíce zranitelní, musíte mít v ložnici pocit bezpečí. Platí tedy pravidlo, čím dále je ložnice od hlavního vchodu, tím lépe. Z postele byste měli vidět na dveře, abyste měli pocit kontroly. Nad postel nevěšte žádné obrazy ani lampy, ty pocit bezpečí narušují. Postel by neměla stát v přímce mezi oknem a dveřmi. Pokud máte malou ložnici, dá se toto skvěle vyřešit postavením např. komody, židličky, velké květiny přímo do této přímky, čímž dojde k blokování a vám se bude spát lépe.

Umístění ložnice vzhledem ke světovým stranám má také velký vliv na kvalitu spánku. Pokud máte ložnici na východ, nejspíše vás od rána budí sluneční paprsky a nemůžete dobře spát. Tato strana je ale vhodná pro ty, co už od rána musí plně fungovat, sluneční paprsky nám totiž dodávají energii. Podobně působí i jih, protože zde jsou sluneční paprsky dodávány po velkou část dne a ložnice je tedy nabytá energií. Západ je ideální pro všechny, kteří si rádi dlouho pospí. Tato strana je stabilnější a klidnější. Ráno se nastartovat je ale pro lidi spíci v ložnici na západ mnohdy velmi obtížné. Sever je potom nejideálnější světovou stranou, jelikož jsou zde nejklidnější energie.

Z barev jsou ideální mírné ostíny zelené, béžové, modré, černé, pokud chcete být v ložnici aktivnější, tak také oranžová a červená v malé míře ( např. doplňky) může pomoci. 

Pokud se budíte nevyspaní a rozmrzelí, je možné, že je to způsobeno špatným uspořádáním ložnice. Změna podle těchto zásad může přispět ke kvalitnějšímu spánku a dodat vám energii do dalšího dne. 

Autor: L.Behigerová

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.