neděle 14. dubna 2024 Vincenc

Matka s dvojčaty chtěla parkovat ve dvoře svého domu, město raději dvůr pronajalo.

Dopis s žádostí o pomoc v bezvýchodné situaci nám poslala paní Skřivánková z Olomouce. Už dlouho bojuje s větrnými mlýny v podobě nepřejících lidí v okolí, kterým bytostně vadí její zaparkované auto na dvoře, který patří k jejich domu. S malými dvojčaty, se kterými musí dojíždět na rehabilitaci, chtěla parkovat na tomto dvoře.

Ovšem s tím měla problém ředitelka školky, která sousedí s jejich domem. Když se paní Skřivánková obrátila s žádostí o pomoc na město, to to vyřešilo nekompromisně - dvůr pronajali školce a tím znemožnili paní Skřivánkové jakékoliv další vyjednávání o parkování.


Dobrý den,

píšu s žádostí o pomoc, protože už nevím, koho o ni poprosit a kdo by mě pochopil….

Jsem matka dvojčat na mateřské dovolené, bydlíme v městském bytě na Žižkově náměstí a v tom samém domě sídlí i mateřská státní školka s zatím nejmenovanou paní ředitelkou. Jedná se o to, že od doby, kdy jsem se dozvěděla, že čekáme dvojčata, tak jsme řešili se správou domu možnost parkování ve dvoře, z důvodu, že nikde v okolí není možné zaparkovat a manipulace pro mě s dvěma dětmi je poněkud náročná. Nemusím ani vysvětlovat, že v domě není výtah, takže se prostě člověk nachodí, ale tím Vás nechci obtěžovat.

Pokusím se Vám vysvětlit situaci, je jeden dvůr, plotem rozdělený na zahradu mateřské školky a ten zbytek, jak nám tehdy sdělili, patří obyvatelům dobu ( 4 byty) a v této části jsem chtěla parkovat, bohužel paní ředitelka této mateřské školky asi nemá pochopení pro děti, které ještě samy neumí chodit a začala dělat vše pro to, aby nás s autem vyštvala. Proto jsme s přítelem napsali dopis na městskou radu a projednání této situace, s tím, že bychom si část dvorku na toto parkování pronajali, do té doby než budou naše dvojčata chodit. Bohužel rada nám to zamítla hlavně kvůli námitkám pana RNDr. Šnevajse, kdy jsme se dozvěděli, že údajně utlačujeme vozidlem děti ve školce ( podotýkám, že nemám kamion, ale pouze „kombíka“). Samozřejmě nás to nezastavilo a situaci jsme řešili dál, jak s panem RNDr. Šnevajsem tak s jinými, kteří se nám snažili pomoct.

Bohužel, dnes jsem se dozvěděla, aby od nás byl klid…tedy spíš já to tak beru, tak dvůr, který byl původně nájemníků tohoto domu, dali do pronájmu školce, nikoho z lidí v tomto domě se nezeptali a situaci vyřešili tímto pro mě sprostým způsobem. Zajímavé je, že rada po volbách měla zasedat až v pondělí 10.11.2014, jak mi bylo sděleno, takže nechápu, kdo jim to během té chvilky mohl rozhodnout.

Nevím, kde mám žádat o pomoc, paní ředitelka sice pracuje s dětmi, ale nevím, jaký k nim má ve skutečnosti vztah, protože mi za celou dobu parkování ve dvoře velice zpříjemňovala, ať už popelnicí před dveřmi, abych nemohla vyjet, tak neustálým vypínáním pojistek v místnosti, kde mám postavený kočárek pro děti, vyplachováním popelnice u mého auta a jiné. Mám ten pocit, že pro paní ředitelku se spor s námi stal spíše jejím bojem, o to, že ona je víc než-li jiní. Bohužel pak ale nevím, jak takový člověk může vychovávat lidem jejich děti, když pouze upřednostňuje fakt toho, co chce pouze ona a ne to, co by pro ni mělo být na 1. místě, což jsou děti, ale ty konkrétně moje, které neumí chodit, tak nám pod nohy dává jednu překážku po druhé.

Pro mě samotnou je dost těžké už jen to se dostat s dětmi ven, jezdíme každý týden na rehabilitaci, protože mají křivou páteř a pro mě trvá více než hodinu je nachystat a jít s nimi ven nebo na návštěvu lékaře, natož mít auto zaparkované někde kus od domu a nést potom z auta nebo do auta každou zvlášť, kdy jednu bych tam musela nechat třeba 15min než se stihnu vrátit a naopak jednu samotnou doma. A dobrovolně je nechat takto ohrožovat na životě prostě jako matka nemůžu. Snažila jsem se to vysvětlit všem možným, ale bez výsledku…neodpustila bych si, kdybych to pro naše holky aspoň nezkusila touto cestou pomoci. Pro matky vícerčat je všechno složitější a náročnější ať už v péči o ně nebo manipulaci, ale dělám to už i proto, aby už to měl někdo v budoucnosti snazší než já a aby nás někdo pochopil. Když jsem se to dozvěděla, tak jsem se doslova rozbrečela…je mi smutno z toho, jak se lidé k sobě chovají a jak jste druhým ukradení (co Vy, ale bohužel i ty děti).

Nina Skřivánková s dcerami Vandou a Viktorií

 

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Dalibor Skřivánek

Poněkud zvláštní řditelka školky.Docela chápu její zájem o prostor pro děli.Ale to je tak asi všechno.Ta dáma si usmyslela,že dvůr u bytového domu je součástí MŠ a za spolupráce pana Šnevaize a dalších spřátelených osob se jí to podařilo.Plot ve dvoře vymezující prostor pro děti se stavěl zcela zbytečně,prostavěla se hromada prostředků.protože se pani riditelka Mgr Hogelová zorhodla,že děti mají malý prostor.

sobota, 22. listopadu 2014, 08:49

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.