pondělí 15. dubna 2024 Anastázie

Novoluní je tu..a zase jiné

Nečekaně tentokrát i s dalšími, menšími resety, pro ty co se ještě mají čeho oprostit…Tichá síla neviditelného měsíce nám chce opět pomoci. Dáme-li jí šanci…Přichází dnes ( 30.1. – 22.40), aby nám opět pomohla se osvobodit. Musíme ale chtít. Ovšem ne pouze v hlavě, ale tentokrát v akci, která nás může definitivně zprostit pout. Toto novoluní (stejně jako první v tomto roce na rozdíl od předešlých ) směřuje ke koncům divoce, a ne poklidně. Planety jsou nakloněny rebeliím a revolucím. (zvláště Uran – miluje vzpouru! ) Může se stát cokoli. Ale taky nic, zavážeme-li si oči šátkem a opijeme svůj vnitřní nepokoj uklidňujícími prostředky. Oddálíme to, co se má stát a stejně později stane, jen zvýšíme v těle napětí a odsunuté zkoušky přidají později na intenzitě. Naše duše má svůj vlastní plán a dávno ví, co je třeba dělat. To jen naše kalkulující a ustrašená mysl jí v tom brzdí. Existence je však nekonečně trpělivá ! Je to ona Láska, která čeká, až konečně vyrosteme. Přestanem si hrát na písku a začneme žít pravdivě a naplno. Připraveni ke skoku…do života.

Ach! Zázraky se stále dějí...a víra v ně nám umožňuje vplouvat do tohoto změnami těhotného roku beze strachu, s hlubokou důvěrou ve vesmírnou moudrost. Vede nás ke Světlu... i temnými údolími, propastmi tak hlubokými, že nevidíš na dno a nejsi si jist, zda to někdy skončí...Po velkém restartu uzavřeným minulým úplňkem ( viz. https://www.olomouckadrbna.cz/zivot-a-styl/astrologie/uplnkova-rosada-aneb-konec-starych-casu-pod-vladou-strachu.html ) přichází asi nekonečná řada menších, které nám vymažou z mysli hlouposti, jimiž žijeme, a které nás táhnou ke dnu...

Každý bude tyto "zásahy vyšší moci" prožívat různě, podle své ochoty postoupit výš, či lpět na starých "jistotách"  Boží síla v nás pak přidává rány tak dlouho, než pochopíme a odvážíme se skočit  do Neznáma, krásy Přítomného okamžiku...Bude nás testovat tak dlouho, než se rozhodneme uvěřit, že je pro nás připraveno to nejlepší a že si to zasloužíme. Bude nás osvobozovat od sebe samých i nám blízkých tak dlouho, než najdeme vlastní Cestu. Naše duše ji dávno zná, to jen naše tělesná schránka, vedena myslí, je někdy nedůvtipná. Chce si stůj co stůj udržet staré programy vidění reality a staré plány, které už dávno ztratily své opodstatnění a svůj půvab.

Ač se nám to někdy nemusí zdát, naše Vyšší Já nás vede k tomu nejkrásnějšímu příběhu, který lze prožít na této zemi. Naše spirituální duše si oblékla těla, aby mohla zažívat nekonečnou radost a lásku. Ta je však ovocem moudrosti, která přichází s autentickým prožíváním a pravdivou odpovědí na výzvy v dané chvíli. Ukazatelem správné cesty nám mohou být pocity těla, proto jsme ho dostali. Je zdravé, silné a nabité láskou? Energií, která osvětluje svět kolem?  Ukazuje druhým cestu i nepravé odbočky do slepých uliček?

V prvním etapách vývoje žije moho lidí pouze svými těly, bez duchovního hledání božské existence v nás. Mysl jim slouží pouze k přemisťování těla z bodu A do bodu B v horizontální přímce, bez vyššího smyslu, důvodu proč tu vůbec jsou. Hromadí, pracují, vytváří chaos, negativitu a zmizí, aniž by se stali svým lepším já. Jejich život je pouhým přežíváním, pomalou cestou ke smrti. Neliší se od života zvířat.
Další etapou na cestě ke zralosti jsou lidé jemnějších vibrací, na začátku duchovní cesty. Odmítají své tělo, jako cosi „neduchovního“, „ nečistého“ , a „ přízemního“ a odpojují se od něj, jako od ďábelského pokušení. Bojí se těla a hledají spásu ve své mysli.

Jen spojení obého je cestou zralého člověka. Jednota ducha, duše i těla. Tělo je nádherný šat duše, nástroj k Poznání duchovních pravd a k radostné existenci na této planetě. Je totiž zhmotnělou vibrací ducha a tak je v tomto a jiných životech na Zemi naší neoddělitelnou součástí. Jak bychom jinak poznali následky svých činů, plody karmy, tady následky svých rozhodnutí? Jak jsme si řekli už dříve, máme v této úchvatné době šanci sklízet své karmické ovoce, důsledky svého momentálního chování a jednání, okamžitě. Což je nádherné, neboť lekce můžeme vyhodnotit ihned. Je to stejné, jako když nám ve škole učitel ohodnotil test ihned. Měli jsme ještě jasně v mysli, co jsme udělali špatně. Když nám jej přinesl za týden, už jsme jen vnímali známku, ale proces pochopení byl odložen.

Takto to tu fungovalo dříve. Ale teď?  Voilà! Můžeme se učit! Můžeme stoupat vzhůru! A pocity, signály těla jsou žebříkem k nebeské klenbě! Síla přitažlivosti, radostné chvění, bolest i nemoc jsou jen projevené směry, kterými se chce či nechce ubírat naše duše. Je totiž nekonečně úžasná a touží jen po kráse, lásce a harmonii. Budeme-li tedy naslouchat našemu tělu vnitřním sluchem, vnímat jeho vibrace a věřit v jeho vnitřní moudrost, povede nás, kam má. A tak, odhodlaně, vstříc Výzvám je třeba konat. To je poselství tohoto novoluní. Pak objevíme další, netušený rozměr tohoto světa…a vše kolem nás se promění… v DAR.

Autorka článku:  Klaudie Šindelářová heart

 

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.