pondělí 15. dubna 2024 Anastázie

Vydejte se na prohlídku olomouckého podzemí - jsou vypsané nové termíny

V rámci projektu Olomoucké podzemí vzrostl několikanásobně zájem lidí o návštěvu olomouckých podzemí. Historický spolek Durancia, který tyto prohlídky pořádá, navýšil kapacity prohlídek, a tak se nyní dostane na více zájemců o tuto dobrodružnou výpravu.

První prohlídka se koná v pátek 13. 3 2015 od 15.40 hod. a druhá za čtrnáct dní v pátek 27. 3. 2015 od 15.40 hod.. V obou dnech je sraz vedle orloje v rohu podloubí před vstupem do Informačního centra na Horním náměstí v Olomouci a je potřeba svoji účast potvrdit na emailu durancia@durancia.cz.

V uvedené termíny budou z registrovaných zájemců vytvořeny 2 samostatné skupiny (max. 40 osob). První skupina nejprve navštíví s průvodcem podzemí kostela sv. Mořice. Druhá skupina se přesune s průvodcem ke klášteru kapucínů a navštíví podzemní protiletecký kryt z druhé světové války, který se nachází pod klášterní zahradou. Po prohlídkách jednotlivých podzemních objektů se skupiny vymění.

Doporučujeme si vzít s sebou čelovky nebo baterky - v protileteckém krytu není zatím instalováno osvětlení. Zároveň doporučujeme vzít si na sebe sportovnější oblečení a obuv.

ČAS A MÍSTO SRAZU: na konci podloubí radnice u vstupu do informačního centra, v rohu vedle orloje v 15,40 hod. Prosíme registrované účastníky, aby se na místo srazu dostavili včas, abychom dodrželi čas zahájení prohlídek. Děkujeme.

DÉLKA PROHLÍDKY: 1,5 - 2 hodiny
VSTUPNÉ: 80,- Kč (děti do 6 let ZDARMA!)

Vzhledem k omezenému počtu ve skupině na každý prohlídkový den (max. 40 osob) je vhodné si rezervovat účast na emailové adrese: durancia@durancia.cz (uveďte jméno, případně počet osob, které půjdou s Vámi a den prohlídky, které se chcete zúčastnit).

Autor: L.Behingerová

 

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.