Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Mladá žena z Mohelnice se na Facebooku loučila se životem, pomoc naštěstí přišla včas

 
úterý, 2. října 2018, 19:30

Život mladé ženě z Mohelnice na Olomoucku zachránila třiatřicetiletá žena z Třebechovic pod Orebem. Na Facebooku si totiž v neděli přečetla příspěvek, ve kterém se dívka loučila se životem, čtenářka nezaváhala a informovala policii.

„Policisté proto okamžitě začali po zoufalé pisatelce pátrat a o spolupráci požádali také kolegy z Olomouckého kraje. Složitost případu spočívala zejména v tom, že informace o plánované sebevraždě ze strany neznámé dívky/ženy bylo učiněno na facebookové stránce, ze které je velmi složité identifikovat pisatele,“ uvedla mluvčí policie Lenka Burýšková.

Zanedlouho policisté zjistili, že se jedná o jednadvacetiletou ženu, která skutečně bydlí v Mohelnici.

„Ve spolupráci s tamními policisty byla proto ihned na místo vyslána policejní hlídka, která ženě přivolala lékařskou pomoc. Díky oznámení a včasnému zásahu jednotlivých složek tak akce skončila nakonec úspěšně,“ uzavřela mluvčí.

Napsal(a) Tomáš Vodička | Foto Pixabay.com

Kam dál?

Řidič na pět minut odešel od auta, mezitím mu z něj zloděj ukradl 13...

úterý, 2. října 2018, 10:00

Během včerejšího dopoledne došlo k vykradení Fiatu Ducato ve volně přístupném dvoře jedné základní školy v Prostějově. Během pěti...

V olomouckých barech se o víkendu kradlo. Muž přišel o iPhone, žena o...

pondělí, 1. října 2018, 15:00

O peněženku s celým obsahem přišla zcela nepozorovaně osmnáctiletá slečna v sobotu v časných ranních hodinách v jednom...

Zloděj okradl ženu v supermarketu o peněženku, ta si ji od něj vzala...

pondělí, 1. října 2018, 09:50

Nikoliv po pachateli, ale po oběti krádeže, která se stala 9. září 2018 v marketu v ulici Bayerova v Přerově, pátrají...

Na Blanické mezi skupinou mužů lítaly facky i odpadky, spor vyřešili...

pondělí, 1. října 2018, 08:50

V sobotu 29. září po šesté hodině večerní došlo k incidentu mezi několika muži na ulici Blanická, kousek od tamní školky. Na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.