Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Muž vykrádal na bazénech skříňky i auta. Přišel si tak na milion korun

 
úterý, 9. října 2018, 12:00

V polovině září sdělil policejní komisař obvinění jednačtyřicetiletému muži z Přerovska z trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Koncem ledna letošního roku navštívil obviněný s jasným cílem přerovský plavecký areál. U vstupu si koupil lístek a pokračoval dál do pánských šaten. Tam se ale nepřevlekl do plavek, jak je obvyklé, ale násilím se dostal do skříňky jiného návštěvníka krytého bazénu, aniž by ji viditelně poškodil. Z ní pak ukradl peněženku s osobními doklady, platební kartou a finanční hotovostí dva a půl tisíce korun . Ze skříňky vzal i mobilní telefon, klíče od domu poškozeného a klíče k vozidlu Škoda Roomster s dálkovým ovládáním. S ukradenými věcmi areál opustil. Za pomoci klíčů našel uvedené vozidlo zaparkované před budovou bazénu, nasedl do něho a odjel s ním pryč. Vozidlo se do dnešního dne nepodařilo nalézt.

První únorový den se opět s úmyslem krást vydal na plovárnu v Brně. Stejným způsobem se dostal do pánských šaten, kde opět úřadoval. Poškozenému vzal ze skříňky tašku s doklady, peněženkou, platebními a tankovacími kartami, finanční hotovostí jedenáctset korun  a dvacet euro, mobilním telefonem, kapesním nožem a kašmírovou šálou. Přivlastnil si i nalezené klíče od bytu, zaměstnání a vozidla VW Passat a opět s těmito věcmi opustil šatnu. Stejně jako v předchozím případě našel na ulici před areálem auto, které za pomoci klíčů odcizil a odjel s ním. VW Passat byl policisty vypátrán v Prostějově v garáži a vrácen majiteli.

Stejný scénář měla i jeho opětovná návštěva přerovského areálu krytého bazénu o deset dní později. Skříňku opět vykradl a odnesl si z ní pánskou bundu, hodinky, mobilní telefon, peněženku s doklady a finanční hotovostí patnáctset korun a čipovou kartu k vozidlu Renault Clio. Stejně jako v předchozích případech nalezl auto před bazénem na parkovišti, za pomoci karty ho otevřel a odjel s ním neznámo kam. I v tomto případě se vozidlo naštěstí vrátilo k původnímu majiteli, protože ho policisté vypátrali na Prostějovsku, ale tentokrát volně odstavené na ulici. Celková škoda, kterou obviněný napáchal, byla vyčíslena na 1 148 725 korun. Zkušenosti s krádežemi měl i v minulosti, protože byl za ně před dvěma lety odsouzen.

Za uvedené jednání mu, vzhledem ke způsobené škodě, hrozí dle trestního zákoníku až osmiletý trest odnětí svobody. V současné době je obviněný ve výkonu trestu za předchozí páchanou majetkovou trestnou činnost a pravděpodobně se z něj tak brzy nedostane,“ uvedla k případu policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto Pixabay.com | Zdroj PČR

Kam dál?

Mladá žena koupila iPhone přes inzerát na internetu. Do dnešního dne...

úterý, 9. října 2018, 08:58

V pondělí 8. října oznámila osmnáctiletá žena policistům, že se zřejmě stala obětí podvodu. Uvedla, že na začátku září našla na...

Muž naskočil na nádraží do nákladního vlaku, soupravu museli nechat...

pondělí, 8. října 2018, 13:30

Příslušníci Městské policie Olomouc řešili v sobotu 6. října v odpoledních hodinách oznámení od ženy, která viděla na olomouckém...

Vrchní soud snížil tresty drogovým dealerům o rok

pátek, 5. října 2018, 21:00

Olomoucký vrchní soud snížil o rok tresty dvěma mužům z Uherskohradišťska. V závěru si tedy hlava skupiny Jaroslav Pešek odpyká...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Extrémní srážky budou častěji, podle odborníků by pomohla hluboká orba

Povodně z intenzivních srážek jsou přirozeným jevem, zemědělská půda by však mohla zadržet více vody, kdyby se hlouběji oralo. Novinářům to sdělili Martin Hanel a Petr Máca z Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze. Do budoucna bude se zvyšující se teplotou růst množství vlhkosti ve vzduchu, srážkové extrémy tak budou pravděpodobně růst, upozornili.

Fotbalgolf pod Ještědem - stavte se tento skvělý sport vyzkoušet

Fotbalgolfová sezóna 2019 vypukla v Liberci naplno. Hřiště letos bylo otevřeno o měsíc dříve než v loňském roce a díky příznivým přírodním podmínkám a dostatečnému dešti je aktuálně ve skvělé formě.

Na webu Mirošovic byl zveřejněný výsledek eurovoleb, už byl stažen

Na webu Mirošovic byl včera odpoledne krátce zveřejněný výsledek eurovoleb v této středočeské obci. Výsledky hlasování o Evropském parlamentu lze přitom v celé EU, tedy i v České republice zveřejňovat až v neděli před půlnocí, kdy už odhlasují voliči ve všech členských státech. Podle kraje šlo o chybu volební komise. Výsledky z webu po upozornění krajského úřadu zmizely, řekla vedoucí oddělení správních agend Středočeského kraje Eva Jůzová.