Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Muž vykrádal na bazénech skříňky i auta. Přišel si tak na milion korun

 
úterý, 9. října 2018, 12:00

V polovině září sdělil policejní komisař obvinění jednačtyřicetiletému muži z Přerovska z trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Koncem ledna letošního roku navštívil obviněný s jasným cílem přerovský plavecký areál. U vstupu si koupil lístek a pokračoval dál do pánských šaten. Tam se ale nepřevlekl do plavek, jak je obvyklé, ale násilím se dostal do skříňky jiného návštěvníka krytého bazénu, aniž by ji viditelně poškodil. Z ní pak ukradl peněženku s osobními doklady, platební kartou a finanční hotovostí dva a půl tisíce korun . Ze skříňky vzal i mobilní telefon, klíče od domu poškozeného a klíče k vozidlu Škoda Roomster s dálkovým ovládáním. S ukradenými věcmi areál opustil. Za pomoci klíčů našel uvedené vozidlo zaparkované před budovou bazénu, nasedl do něho a odjel s ním pryč. Vozidlo se do dnešního dne nepodařilo nalézt.

První únorový den se opět s úmyslem krást vydal na plovárnu v Brně. Stejným způsobem se dostal do pánských šaten, kde opět úřadoval. Poškozenému vzal ze skříňky tašku s doklady, peněženkou, platebními a tankovacími kartami, finanční hotovostí jedenáctset korun  a dvacet euro, mobilním telefonem, kapesním nožem a kašmírovou šálou. Přivlastnil si i nalezené klíče od bytu, zaměstnání a vozidla VW Passat a opět s těmito věcmi opustil šatnu. Stejně jako v předchozím případě našel na ulici před areálem auto, které za pomoci klíčů odcizil a odjel s ním. VW Passat byl policisty vypátrán v Prostějově v garáži a vrácen majiteli.

Stejný scénář měla i jeho opětovná návštěva přerovského areálu krytého bazénu o deset dní později. Skříňku opět vykradl a odnesl si z ní pánskou bundu, hodinky, mobilní telefon, peněženku s doklady a finanční hotovostí patnáctset korun a čipovou kartu k vozidlu Renault Clio. Stejně jako v předchozích případech nalezl auto před bazénem na parkovišti, za pomoci karty ho otevřel a odjel s ním neznámo kam. I v tomto případě se vozidlo naštěstí vrátilo k původnímu majiteli, protože ho policisté vypátrali na Prostějovsku, ale tentokrát volně odstavené na ulici. Celková škoda, kterou obviněný napáchal, byla vyčíslena na 1 148 725 korun. Zkušenosti s krádežemi měl i v minulosti, protože byl za ně před dvěma lety odsouzen.

Za uvedené jednání mu, vzhledem ke způsobené škodě, hrozí dle trestního zákoníku až osmiletý trest odnětí svobody. V současné době je obviněný ve výkonu trestu za předchozí páchanou majetkovou trestnou činnost a pravděpodobně se z něj tak brzy nedostane,“ uvedla k případu policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto Pixabay.com | Zdroj PČR

Kam dál?

Mladá žena koupila iPhone přes inzerát na internetu. Do dnešního dne...

úterý, 9. října 2018, 08:58

V pondělí 8. října oznámila osmnáctiletá žena policistům, že se zřejmě stala obětí podvodu. Uvedla, že na začátku září našla na...

Řidič dodávky v zatáčce přejel do protisměru, kde srazil motorkáře,...

pondělí, 8. října 2018, 16:30

Třicetiletý motorkář skončil v nemocnici po střetu s Fordem Tranzit, se kterým se srazil v neděli v podvečer na cestě od Henčlova...

Muž naskočil na nádraží do nákladního vlaku, soupravu museli nechat...

pondělí, 8. října 2018, 13:30

Příslušníci Městské policie Olomouc řešili v sobotu 6. října v odpoledních hodinách oznámení od ženy, která viděla na olomouckém...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Lišek nakažených prašivinou přibývá. V okolí Boršova už jich bylo nalezeno šest

V okolí Boršova se objevily další lišky nakažené prašivinou. Jejich počet za poslední dny stoupl na šest. Na první případy této nemoci upozornili obyvatelé Homol zhruba před čtrnácti dny. Léčba nakaženého psa vyjde až na dva tisíce korun.

Parkování „Kiss and ride“ řidiči v Brně stále příliš nerozumí, někteří na místech stojí i týden

Někteří řidiči v Brně buď stále nechápou dopravní značení K+R, tedy tzv. Kiss and ride (tedy polib a jeď), nebo ho záměrně ignorují. Na stáních označených touto značkou stojí i několik dní. Stání na Kiss and ride je přitom většinou povoleno maximálně na dobu 5 minut. Brněnští strážníci se proto na neposlušné řidiče intenzivně zaměřují.

Okamura nebude kandidovat v eurovolbách ani z posledního místa

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura nebude kandidovat v květnových volbách do Evropského parlamentu. Původně chtěl být na posledním místě listiny a v případě zvolení přenechat mandát jinému kandidátovi. Podle usnesení předsednictva SPD tento úmysl zpochybnilo ministerstvo vnitra.