Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Muž, který nabízel středoškolačky k sexu klientům, dostal podmíněný trest a pokutu

 
pátek, 7. prosince 2018, 13:30

Olomoucký vrchní soud potvrdil sedmapadesátiletému Antonínu Cápkovi za kuplířství tříletý trest s pětiletou zkušební dobou a půlmilionovou pokutu.

Cápek se dopouštěl kuplířství několik let

Podle rozsudku nabízel v penzionu v Kostelanech na Kroměřížsku několik let zákazníkům nejméně deset dívek včetně minimálně jedné mladistvé k sexuálním službám. Muž vinu popíral. Odvolací soud včera upřesnil ve prospěch obžalovaného právní kvalifikaci, trest mu však ponechal. Za stejný čin byla letos v srpnu zlínským krajským soudem odsouzena i jeho spolupracovnice Adriana Černotová. Její trest je pravomocný. Cápek si trest stejně jako Černotová odpyká za obchodování s lidmi, kuplířství a ohrožování výchovy dítěte. Obžalovaným původně hrozilo až 12 let vězení.

Dvojice se dopustila trestného činu obchodování s lidmi

Tresty zůstaly stejné, podle nás nejsou určitě nepřiměřeně přísné a případnému zvážení, zda nejsou nepřiměřeně mírné, nám zabránila absence odvolání státního zástupce," řekl mluvčí soudu Stanislav Cik. Soud obžalovaným o rok snížil dobu, kdy měli páchat trestný čin obchodování s lidmi, neboť poškozená poté nabyla plnoletosti. Vypustili také právní kvalifikaci podávání alkoholu dítěti, neboť tento čin je již obsažen v trestném činu ohrožování výchovy dítěte. Soud již dříve uvedl, že jedinými přímými důkazy jsou výpovědi poškozených dívek. Původní obžaloba dvojici vinila, že nabízeli k sexuálním službám hned několik mladistvých, podle soudu se to však podařilo prokázat u jediné dívky. Dívky podle žalobce provozovaly prostituci pro Cápka, ke kterému se později přidala i Černotová.

Studentky středních škol údajně poskytovaly sexuální služby

Šlo hlavně o studentky kroměřížských středních škol. Dvojice je podle obžaloby zvala do penzionu v Kostelanech na Kroměřížsku, kde se konaly soukromé večírky. Najaté dívky při nich zákazníkům údajně poskytovaly sexuální služby, na večírcích byl navíc volně dostupný alkohol, který hosté a dívky, podle spisu i nezletilé, popíjeli. Zákazníci za účast na večírcích údajně platili 12 až 15 tisíc korun. Dívky si podle žalobce sjednával Cápek sám, případně přes webové stránky. Za služby, které prý poskytovaly jak hostům, tak Cápkovi, dostávaly obvykle 3 tisíce korun, další získané peníze zůstávaly obžalovaným. Cápek si tak podle obžaloby přišel na více než milion korun, společně s Černotovou vydělali dalších nejméně 61 tisíc korun.

Napsal(a) ČTK | Foto Pixabay.com

Kam dál?

Zloděj přelezl plot a ze zahrady ukradl štěně bílého švýcarského...

pátek, 7. prosince 2018, 12:00

Neznámý zloděj přelezl plot rodinného domu v ulici Pod Kosířem v Prostějově ve čtvrtek 6. prosince 2018 večer a ze zahrady...

Muž, který se léčil z alkoholismu, zavolal policistům s tím, že se...

čtvrtek, 6. prosince 2018, 20:30

Včera odpoledne se na policejní operační středisko telefonicky obrátil muž, který uvedl, že má v úmyslu skočit pod auto na ulici...

Podvodník chtěl ze seniorky vylákat téměř půl milionu korun. Do...

čtvrtek, 6. prosince 2018, 19:00

Osmaosmdesátiletá seniorka měla včera zvláštní telefonát. Volal jí někdo neznámý s tím, že její vnuk má průšvih a bude potřebovat...

Policejní preventivní akce Kapsáři měla za úkol informovat lidi o...

čtvrtek, 6. prosince 2018, 17:00

Včera odpoledne proběhla v Olomouci preventivní akce Policie České republiky a Městské policie Olomouc. Společná hlídka policistů...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Hodiny na Černé věži v Budějcích po čtyřiceti letech září novotou. Speciální barvu vybírali památkáři

Jako nové teď vypadají hodiny na Černé věži. Po čtyřiceti letech totiž dostaly nový nátěr. Na všechny čtyři ciferníky padne více než osm kilo speciální barvy, kterou vybírali památkáři. Hotovo by mělo být příští týden. Hlavní slovo má ale počasí.

Předmanželská smlouva? Ochrana před zchudnutím

Zhruba každé druhé manželství končí rozvodem. Je proto dobré myslet dopředu a zbytečným sporům o majetek předcházet. K tomu slouží předmanželská smlouva, ve které si snoubenci dohodnou jiný než zákonný majetkový režim.

V Česku začal druhý den voleb do Evropského parlamentu, v pátek byla účast od deseti do 20 procent

V Česku dnes ráno začal druhý den voleb do Evropského parlamentu. Lidé v nich mají poslední možnost ovlivnit, kdo je bude příštích pět let zastupovat v Evropském parlamentu. Volební místnosti se otevřely v 8:00, přístupné budou až do 14:00. Výsledky ale s ohledem na evropský charakter voleb budou známy až v neděli před půlnocí.