neděle 25. února 2024 Liliana

VIDEO: U Jívové shořely tři chaty, požár má na svědomí žhář

Postupnou pomoc pěti jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů včetně mezikrajské výpomoci hasičů Moravskoslezského kraje si vyžádal požár tří chat v lesích za Jívovou ve směru na Domašov nad Bystřicí.

Informaci o požáru dvou chat převzala linka tísňové pomoci Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje krátce před půl sedmou večerní. Na místo operační středisko vyslalo svou profesionální jednotku požární stanice Olomouc, za následného doplnění dobrovolnými hasiči Jívová, Domašov nad Bystřicí, Moravský Beroun a Dvorce.

Nedaleká jednotka z Jívové se k místu dostala již po pár minutách. Nejprve došlo k požáru na dvou místech, od sebe vzdálených vzdušnou čarou zhruba necelý půl kilometr. Na prvním místě požářiště hasiči zapojili svou cisternu u druhé události využili v těsné blízkosti rybník a pomocí plovoucího čerpadla vytvořili hasební proud a v krátkosti tak zamezili většímu rozšíření požáru chaty s posezením u právě zmiňovaného rybníku. Během jejich činnosti byl potvrzen další požár od těchto míst vzdálených další dva kilometry. Plameny zde zcela tak jako v prvním případě pohltily celý dřevěný objekt, všechny chaty byly půdorysně na ploše cca 3 x 3 metry.

Postupně se do likvidace zapojily i další dojíždějící jednotky, dvě z dobrovolných jednotek přejížděly z požáru ve vojenském prostoru Libavá ( Domašov nad Bystřicí a Moravský Beroun ), vyhořelé konstrukce rozebraly a dohašovaly menší ohniska. Celkově pak všechny požářiště dohašovaly do setmění. Zásobování vodou bylo zajištěno z vodního zdroje u jednoho ze tří míst kde došlo k požáru.

Co stojí za příčinou vzniku požáru je aktuálně v šetření, s největší pravděpodobností se jedná o úmyslně jednání neznámé osoby. Hasiči budou v došetřování  pokračovat i během zítřejších dopoledních hodin ve spolupráci s Polici ČR. Požár zcela poničil dvě chaty – dřevěné objekty, třetí poškodil chatu u rybníku z větší části. Během požáru nedošlo k žádnému zranění osob.

Zdroj: hzscr.cz

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.