sobota 15. června 2024 Vít

Muž ubil v Prostějově svého známého dřevěným polenem

Sedmadvacetiletý muž ubil polenem svého známého v rodinném domě v Prostějově, vyplývá z policejního vyšetřování. Útočník se svěřil své lékařce, která to ohlásila policistům. Kriminalisté muže poté obvinili z vraždy, hrozí mu až 20 let vězení.

 Mladík skončil ve vazbě, řekla dnes krajská policejní mluvčí Jitka Dolejšová. Tragédie se odehrála zřejmě 9. května, mladík z Olomouce závislý na drogách se své ošetřující lékařce svěřil s tím, že asi zabil člověka, o několik dní později. "Na základě přijatého oznámení začali kriminalisté ihned věc prověřovat a po příjezdu na místo, které uvedl podezřelý, nalezli v přízemí rodinného domu v Prostějově mrtvého muže, jehož zranění vykazovalo znaky násilí. Byla nařízena soudní pitva, která potvrdila, že muž zemřel násilnou smrtí," uvedla Dolejšová.

Podle kriminalistů se obviněný s napadeným mužem znal a tragédie byla vyvrcholením konfliktu mezi oběma muži. "Obviněný byl konzumentem drog a drogy byly také předmětem sporů mezi oběma muži," dodala mluvčí.

V Olomouckém kraji by to měl být podle informací ČTK letos druhý případ násilného úmrtí vyšetřovaný jako vražda. Minulý měsíc byl v bytě panelového domu v olomoucké části Nové Sady nalezen čtyřiasedmdesátiletý zavražděný muž. Po pachateli policisté pátrají.

V lednu zemřel před jedním z přerovských barů třiadvacetiletý mladík, kterého podle policie zastřelil při potyčce strážník. Kulka zasáhla mladíka do hlavy, kriminalisté strážníka obvinili z usmrcení z nedbalosti. V polovině ledna obvinila policie z těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti osmačtyřicetiletého muže z Lipníku nad Bečvou na Přerovsku. Zřejmě ubil svou padesátiletou družku. Policisté případ původně vyšetřovali jako náhlé úmrtí, násilné jednání vyplynulo až z výsledků pitvy.

Loni policisté v Olomouckém kraji vyšetřovali 12 vražd a pokusů o ni, což je stejný počet jako v roce předchozím.

Zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.