Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Žena si vzala za necelé dva roky dvacet sedm půjček, které nebyla schopna splatit. Může jít až na pět let do vězení

 
čtvrtek, 4. dubna 2019, 17:00

Přes dvě stě tisíc korun zůstalo nesplacených po ženě, která si za necelé dva roky sjednala celkem dvacet sedm půjček. Vytloukala tak klín klínem, kdy díky jedné půjčce mohla splácet druhou.

Jedenatřicetiletá žena od září roku 2016 do března roku 2018 sjednala na různých místech celkem dvacet sedm smluv o úvěrech a zápůjčkách v celkové výši 380 tisíc korun, i když věděla, že nemá dostatečné prostředky, aby dostála svým závazkům. „Při jejich sjednávání zamlčovala důležité okolnosti, zejména výši svých závazků z dřívější doby. Ty se postupně zvyšovaly a v době uzavírání posledního spotřebitelského úvěru byla povinna splácet částky souhrnně přesahující 94 tisíc korun," řekl policejní mluvčí František Kořínek.

Během uvedeného období se žena snažila některé dluhy platit. Díky dalším sjednaným půjčkám tak mohla uhradit devět předchozích půjček zcela a dalších sedm pouze z části. Když neúprosná spirála dosáhla svého vrcholu, zůstalo nezaplaceno celkem 214 123 korun. 

„V případě prokázání viny a odsouzení obviněné ženě za přečin podvod a přečin úvěrový podvod hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let," dodal Kořínek.

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto pixabay.com

Kam dál?

Zaplaťte, nebo zveřejníme video, jak masturbujete u porna – šíří se...

čtvrtek, 4. dubna 2019, 10:34

Do e-mailových schránek lidem v posledních dnech ve velkém chodí podvodný e-mail, který z nich mámí peníze pod pohrůžkou...

Vyvrácená značka nebo uvolněný semafor, strážníky zaměstnává silný...

čtvrtek, 4. dubna 2019, 10:00

Městská policie Olomouc řešila v posledních dnech případy související se silným větrem.

FOTO/VIDEO: V Domašově hořela střecha rodinného domu. Požár napáchal...

čtvrtek, 4. dubna 2019, 09:00

Včera večer zasahovaly tři jednotky hasičů u požáru střechy rodinného domu v Domašově na Jesenicku.

Případ dítěte usmrceného psem dnes projedná přerovský soud

čtvrtek, 4. dubna 2019, 07:30

Před přerovským okresním soudem dnes znovu stane Lukáš Černošek, spolumajitel psa, který napadl v přerovské části Předmostí dítě...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky. Rozhodl se tak na základě analýzy výsledků maturantů ve vybraných úlohách z minulých let. Podle ministra je třeba nejdřív zlepšit výuku matematiky tak, aby jí žáci skutečně rozuměli, a až potom případně zavést povinnou maturitu. Novinářům to sdělilo tiskové oddělení ministerstva školství v reakci na informace Deníku. Zákon v současnosti počítá se zavedením povinné maturity z matematiky nejpozději od jara 2022.

Letiště Praha z tendru na skenery vyloučilo Huawei a ZTE

Letiště Václava Havla vyloučilo z výběrového řízení na sedm celotělových skenerů čínské firmy Huawei a ZTE. K tomuto kroku přistoupilo na základě loňského varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Ani jedna z čínských korporací se do tendru nemohla ani přihlásit. Jiné společnosti v tendru jejich produkty nevyužívají. Skenery za 30 milionů korun mají přispět k vyšší bezpečnosti cestujících. Uvedl to Deník N.

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42 přítomných představitelů vedení sociální demokracie. Po jednání předsednictva to novinářům řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Pro odchod z koaliční vlády s hnutím ANO podle něj nehlasoval nikdo z užšího stranického vedení.