Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Žena si vzala za necelé dva roky dvacet sedm půjček, které nebyla schopna splatit. Může jít až na pět let do vězení

 
čtvrtek, 4. dubna 2019, 17:00

Přes dvě stě tisíc korun zůstalo nesplacených po ženě, která si za necelé dva roky sjednala celkem dvacet sedm půjček. Vytloukala tak klín klínem, kdy díky jedné půjčce mohla splácet druhou.

Jedenatřicetiletá žena od září roku 2016 do března roku 2018 sjednala na různých místech celkem dvacet sedm smluv o úvěrech a zápůjčkách v celkové výši 380 tisíc korun, i když věděla, že nemá dostatečné prostředky, aby dostála svým závazkům. „Při jejich sjednávání zamlčovala důležité okolnosti, zejména výši svých závazků z dřívější doby. Ty se postupně zvyšovaly a v době uzavírání posledního spotřebitelského úvěru byla povinna splácet částky souhrnně přesahující 94 tisíc korun," řekl policejní mluvčí František Kořínek.

Během uvedeného období se žena snažila některé dluhy platit. Díky dalším sjednaným půjčkám tak mohla uhradit devět předchozích půjček zcela a dalších sedm pouze z části. Když neúprosná spirála dosáhla svého vrcholu, zůstalo nezaplaceno celkem 214 123 korun. 

„V případě prokázání viny a odsouzení obviněné ženě za přečin podvod a přečin úvěrový podvod hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let," dodal Kořínek.

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto pixabay.com

Kam dál?

Zaplaťte, nebo zveřejníme video, jak masturbujete u porna – šíří se...

čtvrtek, 4. dubna 2019, 10:34

Do e-mailových schránek lidem v posledních dnech ve velkém chodí podvodný e-mail, který z nich mámí peníze pod pohrůžkou...

Vyvrácená značka nebo uvolněný semafor, strážníky zaměstnává silný...

čtvrtek, 4. dubna 2019, 10:00

Městská policie Olomouc řešila v posledních dnech případy související se silným větrem.

FOTO/VIDEO: V Domašově hořela střecha rodinného domu. Požár napáchal...

čtvrtek, 4. dubna 2019, 09:00

Včera večer zasahovaly tři jednotky hasičů u požáru střechy rodinného domu v Domašově na Jesenicku.

Případ dítěte usmrceného psem dnes projedná přerovský soud

čtvrtek, 4. dubna 2019, 07:30

Před přerovským okresním soudem dnes znovu stane Lukáš Černošek, spolumajitel psa, který napadl v přerovské části Předmostí dítě...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Největší negativa jablonecké přehrady? Záchody i vzhled stánků

Přehradní nádrž Mšeno je srdcem Jablonce. V létě je u ní hlava na hlavě. Denně k ní míří desítky místních na procházku maminky s kočárkem, celé rodiny i kamarádi. Milují ji běžci, inlajnisté i pejskaři. Ve zdejší lokalitě je ale stále co vylepšovat a město šlo s nápady přímo za místními.

VIDEO: Chcete vidět mrtvé lidi? Vyfotit si je? Německý policista vyškolil českého řidiče

Statisíce shlédnutí získalo během krátké doby video, na kterém němečtí policisté „školí“ českého a maďarského řidiče. Důvodem je jejich chování, které by v našich končinách bylo považováno za neetické a u našich západních sousedů za nezákonné. Oba řidiči si totiž natáčeli místo tragické nehody, ke které došlo v úterý u Norimberku.

PRŮZKUM: Dezinformací na českých webech před eurovolbami nepřibylo

Dezinformací na českých webech v souvislosti s volbami do Evropského parlamentu kvůli volbám přes původní obavy výrazně nepřibylo. Oznámil to dnes Pražský institut bezpečnostních studií na základě svého průzkumu. Podle něj se weby, které jsou známé šířením dezinformací, eurovolební kampaní významněji nezabývaly, pozitivně referovaly hlavně o hnutí SPD Tomia Okamury.