Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Provozovatel si na Masarykově třídě postavil stánek s hlasitou hudbou, neměl na něj povolení

 
úterý, 9. dubna 2019, 15:00

Hned několik oznámení od občanů, kteří si stěžovali na hlasitou hudbu ze stánku před provozovnou na Masarykově třídě v Olomouci, museli řešit olomoučtí strážníci.

„Hlídka na místě kontaktovala muže ve stánku, který zde pouštěl hudbu a ten sdělil, že stan i aparaturu zde umístil na pokyn majitele provozovny. Ve vnitřních prostorách provozovny byl kontaktován muž, který prohlásil, že je majitelem provozovny a potřebné povolení k umístění stanu nemá u sebe," řekl mluvčí Městské policie Petr Čunderle.

Strážníci proto kontaktovali příslušný odbor olomouckého magistrátu, kde bylo zjištěno, že provozovatel na stánek nemá povolení. „Po zjištění těchto skutečností byl celý případ oznámen správnímu orgánu pro porušení zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích," dodal Čunderle.

 

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto Michaela Valsová

Kam dál?

Zloděj se vloupal do auta v Holici. Ukradl batoh

úterý, 9. dubna 2019, 13:30

Z trestného činu krádež je podezřelý zatím neznámý zloděj, který se mezi 7. a 8. dubnem 2019 vloupal do firemního Volkswagenu,...

Podvodník prodal seniorovi na parkovišti krámy za téměř 12 tisíc,...

úterý, 9. dubna 2019, 12:00

V pondělí 8. dubna krátce před polednem oslovil podvodník na parkovišti v Přerově sedmdesátiletého seniora s tím, že mu prodá...

Zloděj okradl mladíka v Komenského ulici. Nejdřív mu vzal telefon,...

úterý, 9. dubna 2019, 10:08

V pondělí 8. dubna 2019 po půl čtvrté ráno zavolal na policii jednadvacetiletý muž informaci o tom, že byl v Komenského ulici v...

Během víkendu strážníci zlikvidovali osmnáct injekčních stříkaček

úterý, 9. dubna 2019, 07:30

Olomoučtí strážníci řešili od pátku do neděle dvanáct oznámení o nalezených injekčních stříkačkách a jehlách.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Kaspersky: Falešná aplikace FaceApp šíří nevyžádanou reklamu

Na internetu se objevila falešná aplikace, která se vydává za populární nástroj pro úpravu fotografií FaceApp. Mobilní zařízení uživatelů infikuje programem pro nevyžádanou reklamu MobiDash. Uvedla to antivirová firma Kaspersky Lab. Aplikace FaceApp od ruských vývojářů Wireless Lab se stala v posledních týdnech hitem. Pomocí nástrojů umělé inteligence dokáže vyfotografovanou osobu nechat zestárnout, omládnout, nebo dokonce změnit pohlaví. V souvislosti s ní se ale objevilo i varování před narušením soukromí, protože aplikace posílá fotografie k úpravě na servery mimo zařízení uživatele.

Polský zákazník skoupil jízdenky na celý vlak

Nespokojený zákazník polských drah vynaložil tisíce zlotých a hodiny svého času, aby skoupil jízdenky na celý vlak, a to jen proto, aby je hned následující den zkusil vrátit. To vše udělal kvůli tomu, aby na sociálních sítích předvedl, jak byrokraticky se státní dráhy chovají k cestujícím. A železnice se nechala vyprovokovat, napsal polský list Gazeta Wyborcza.

KOMENTÁŘ: Spasíbo, soudruzi! Za nejlepší digitální osvětu posledních let

Chceš vidět, jak budeš vypadat za 40 let? Na. “Tyjo, celý můj tata. Neskutečný, to musí vidět ostatní!!”