Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Provozovatel si na Masarykově třídě postavil stánek s hlasitou hudbou, neměl na něj povolení

 
úterý, 9. dubna 2019, 15:00

Hned několik oznámení od občanů, kteří si stěžovali na hlasitou hudbu ze stánku před provozovnou na Masarykově třídě v Olomouci, museli řešit olomoučtí strážníci.

„Hlídka na místě kontaktovala muže ve stánku, který zde pouštěl hudbu a ten sdělil, že stan i aparaturu zde umístil na pokyn majitele provozovny. Ve vnitřních prostorách provozovny byl kontaktován muž, který prohlásil, že je majitelem provozovny a potřebné povolení k umístění stanu nemá u sebe," řekl mluvčí Městské policie Petr Čunderle.

Strážníci proto kontaktovali příslušný odbor olomouckého magistrátu, kde bylo zjištěno, že provozovatel na stánek nemá povolení. „Po zjištění těchto skutečností byl celý případ oznámen správnímu orgánu pro porušení zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích," dodal Čunderle.

 

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto Michaela Valsová

Kam dál?

Zloděj se vloupal do auta v Holici. Ukradl batoh

úterý, 9. dubna 2019, 13:30

Z trestného činu krádež je podezřelý zatím neznámý zloděj, který se mezi 7. a 8. dubnem 2019 vloupal do firemního Volkswagenu,...

Podvodník prodal seniorovi na parkovišti krámy za téměř 12 tisíc,...

úterý, 9. dubna 2019, 12:00

V pondělí 8. dubna krátce před polednem oslovil podvodník na parkovišti v Přerově sedmdesátiletého seniora s tím, že mu prodá...

Zloděj okradl mladíka v Komenského ulici. Nejdřív mu vzal telefon,...

úterý, 9. dubna 2019, 10:08

V pondělí 8. dubna 2019 po půl čtvrté ráno zavolal na policii jednadvacetiletý muž informaci o tom, že byl v Komenského ulici v...

Během víkendu strážníci zlikvidovali osmnáct injekčních stříkaček

úterý, 9. dubna 2019, 07:30

Olomoučtí strážníci řešili od pátku do neděle dvanáct oznámení o nalezených injekčních stříkačkách a jehlách.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Život v Česku se za posledních sto let protáhl o tři desetiletí

Život v Česku se za poslední století výrazně prodloužil. Muži mají šanci žít o 29 let déle než jejich předci, ženy o 32 let. V roce 1920 naděje dožití Čechů činila 47 let a Češek 49,8 roku, předloni u mužů byla na 76 letech a u žen na 81,8 roku. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Na proměny stáří a stárnutí se zaměřuje dvoudenní konference, která dnes začala v Praze. Podle expertů přístup institucí a politiků ke stáří výrazně zaostává za demografickými změnami a v Česku by opatření k aktivnímu stárnutí měla cílit hlavně na početnou generaci 70. let, takzvané Husákovy děti.

VÝSTRAHA: Meteorologové varují před vydatným deštěm, od středy platí povodňová pohotovost

Během středy bude vydatně pršet. Celkem může napršet až 75 milimetrů, v Jizerkách dokonce až 100 mm. Déšť může zvednout hladiny řek.

Hru o trůny sledovali i na Ministerstvu zahraničních věcí, dnes vyzradili konec

Seriál Hra o trůny poslední týdny doslova hýbal světem. Zejména tím na sociálních sítích. Vše samozřejmě vyvrcholilo dlouho očekávaným posledním dílem. I v Česku každý díl seriálu hltaly desetitisíce fanoušků. Mezi nimi třeba i Ministerstvo zahraničních věcí.