úterý 25. června 2024 Ivan

Připravila lidi o 11 milionů korun, posedí si devět let za mřížemi

Za milionové podvody si Zuzana Chrenčíková z Přerova definitivně odpyká devět let vězení. Rozhodl o tom dnes Vrchní soud v Olomouci. Potvrdil tak loňský rozsudek olomouckého krajského soudu, proti kterému se Chrenčíková odvolala.

Žena věřitele připravila pod různými legendami o více než 11 milionů korun a dalších téměř pět milionů korun měla ještě přislíbeno, lidé však v těchto případech její podvody včas odhalili. Za obdobné podvody byla už dříve odsouzena na 8,5 roku. Peníze musí poškozeným vrátit.

Obhájce Chrenčíkové Stanislav Sochor dnes u Vrchního soudu v Olomouci neúspěšně požadoval, aby byl loňský rozsudek zrušen a případ vrácen zpět krajskému soudu, který podle něj správně nevyhodnotil všechny důkazy. Chrenčíková při odchodu ze soudní síně novinářům řekla, že podá dovolání k Nejvyššímu soudu.

Podle senátu vrchního soudu je loňský verdikt krajského soudu v pořádku a trestná činnost Chrenčíkové byla správně kvalifikována. Ženě u soudu za podvody hrozil trest od pěti do deseti let. Pokud by se odvolal státní zástupce, tak vrchní soud mohl dnes trest uložit v rozmezí od 8,5 do 13,5 roku. Chrenčíková totiž trestnou činnost páchala dlouhou dobu a podvedla velký počet lidí.

Podle soudu žena v letech 2010 až 2012 připravila lidi o peníze nebo se o'to pokusila ve 24 případech. Chrenčíková předstírala, že lidem zhodnotí peníze, vybrané peníze ale padly na její nákladný život. Žena se vydávala za osobu s právnickým vzděláním a nepravdivě tvrdila, že pracuje pro společnosti British Petroleum nebo Lukoil.

Třiapadesátiletá žena od lidí vylákala částky od 50.000 korun, poškození ji však svěřovali nakonec i milionové částky. O peníze přišli lidé z Olomouce, Přerova, Prostějova a z Prahy. Jejími klienty byli podle policie vesměs movití, vysokoškolsky vzdělaní lidé. Poškozené dokázala přesvědčit svým charismatickým vystupováním. Chrenčíková tvrdila, že musí zaplatit clo za dovoz ropy, že obchoduje na londýnské burze, ale peníze chtěla i na plastiku pro zahraniční klientelu.

Chrenčíková se u soudu hájila tím, že se v obchodech s ropou vyznala. O peníze prý své věřitele nechtěla připravit. Podle kriminalistů žena vedla nákladný život, měla několik pronájmů a vlastnila i několik luxusních aut jako BMW či Audi. Vyhlášeno po ní bylo nakonec celostátní pátrání. Policie ji zadržela na silnici nedaleko Prostějova. Žena byla už souzena na Slovensku, stíhána byla i v Česku.

Zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.