Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: K výbuchu bomby dojde odpoledne, přišlo mailem na ZŠ Komenium

 
pondělí, 3. června 2019, 08:17, aktualizováno 3. června 2019, 15:23

Na Základní škole Komenium v centru Olomouce byla dnes ráno nahlášena bomba. Policie žádnou výbušninu nenašla.

​Dnes ráno byla mailem nahlášena bomba v budově Základní školy Komenium v ulici 8. května v Olomouci. Nahlašovatel napsal, že k výbuchu bomby by mělo dojít dnes v odpoledních hodinách.

„Policisté ihned přijali potřebná opatření. V průběhu dopoledne proběhla evakuace dětí a zaměstnanců školy. Bylo evakuováno celkem 303 dětí mateřské a základní školy a 23 zaměstnanců. Na místo byl přivolán policejní psovod se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání nástražně výbušných systémů, který provedl prohlídku budovy," popsala policejní mluvčí Irena Urbánková.

Během prohlídky mužům zákona asistoval policejní pes Aldo, který se účastnil nejen dnešního opatření, ale i opatření v souvislosti s anonymním oznámením o uložení bomby na vrchním soudě v Olomouci.

PSALI JSME: V budově Vrchního soudu byla ráno nahlášena bomba. Měla se projednávat kauza metanol

Při prohlídce školy byla doprava v místě zastavena, a to jak pro městskou hromadnou dopravu, osobní vozidla, tak i pro chodce. Policie žádnou výbušninu v budově nenašla a zhruba ve 13:45 bylo opatření ukončeno a provoz byl zcela obnoven.  

„Policisté na případu pracují a po neznámém pisateli pátrají. V dané věci budou zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu šíření poplašné zprávy," dodala mluvčí.


Bomba nebyla na škole nahlášena poprvé, v září roku 2017 musely být ze školy kvůli oznámení evakuovány stovky lidí.

Vizitka autora

 

Ivo Spisar

Redaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz

 
Foto Jakub Wittka, PČR

Kam dál?

Zloděj se vloupal na zahradu rodinného domu, uloupil elektrickou...

pondělí, 3. června 2019, 07:30

V pátek v době od 7:00 do 12:45 se neznámý zloděj vloupal na zahradu a poté i do přístřešku rodinného domu v Hranicích.

V ulici Nová Hejčínská se zloděj vloupal do auta, ze kterého ukradl...

neděle, 2. června 2019, 18:00

V noci ze čtvrtka na pátek se neznámý zloděj vloupal do Toyoty Yaris. Auto bylo zaparkované v Nové Hejčínské ulici v Olomouci.

Diskotéka na Přerovsku zaměstnala policisty. V jeden večer řešili...

neděle, 2. června 2019, 16:00

V noci z 31. května na 1. června se konala diskotéka v obci Citov. Tato akce značně zaměstnala místní policisty.

Kamarádka nájemnice ukradla ze společného bytu pračku a ledničku....

pátek, 31. května 2019, 15:30

Šestadvacetiletá žena je podezřelá z přečinu krádež. Letos v březnu měla ze společně obývaného domu své kamarádky v obci na...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé přispět na pomoc nevidomým

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé v Česku přispět na pomoc nevidomým a slabozrakým. Celonárodní veřejná sbírka se koná po dvacáté a dobrovolníci v bílých tričkách při ní budou v ulicích měst nabízet za 30 korun bílou pastelku, která symbolizuje bílou hůl a život zrakově postižených. V 15:00 akce vyvrcholí koncertem na Václavském náměstí v Praze.

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.