Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

AKTUALIZOVÁNO: Muž, který vyšplhal na Trojici, byl cizinec. Podle šetření policie památku nepoškodil

 
pátek, 14. června 2019, 07:55, aktualizováno 14. června 2019, 9:30

V noci ze čtvrtka na pátek byl na Horním náměstí důvod k pozdvižení. Muž tam totiž kolem třetí hodiny ráno vyšplhal na Sloup Nejsvětější Trojice.

Na místo byly ihned vyslány všechny dostupné policejní hlídky, včetně policistů pohotovostního a eskortního oddělení Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje. Policisté na místě zjistili, že se na sloupu Nejsvětější Trojice, v místě římsy, nachází muž. Ten však s hlídkou nekomunikoval a nehybně ležel na sloupu. „Ve věci byla vyžádána součinnost s hasičským záchranným sborem, týkající se sundání muže ze sloupu," řekla mluvčí policie Irena Urbánková.

 „Muž nedbal výzvy policie, proto musela přijet na místo jednotka hasičů s technikou. Plošinou se dostali hasiči až k muži, transportovali ho na zem a předali do rukou policie," řekl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Poté, co hasiči muže sundali, policisté si ho převzali k dalšímu opatření. Zjistili, že se jedná o šestadvacetiletého cizince. Muže zajistili, a převezli na policejní služebnu k dalším úkonům. Provedli u něj jak orientační dechovou zkoušku, tak i orientační test na omamné a psychotropní látky. Obojí bylo negativní.

„Z dosavadního šetření nebylo zjištěno, že by došlo k poškození této kulturní památky," dodala Urbánková.


Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto čtenář David

Kam dál?

Zloděj rozbil okno zaparkovaného auta v Lutíně a ukradl z něj...

čtvrtek, 13. června 2019, 18:00

Ve středu způsobil neznámý zloděj škodu za 42 tisíc korun, když se odpoledne vloupal do Peugeota. Ten byl zaparkovaný na jednom z...

Senior si ve vězení odsedí deset let za vraždu syna své kamarádky

čtvrtek, 13. června 2019, 17:00

Za loňskou vraždu čtyřicetiletého muže v Adolfovicích na Jesenicku si má dvaašedesátiletý Hvězdoslav Stork odpykat ve vězení...

Žena zapomněla tašku s třiceti tisíci na parkovišti v Olomouci....

čtvrtek, 13. června 2019, 12:00

Nepoctivý nálezce, který našel a nechal si nákupní tašku včetně nákupu a finanční hotovosti, se vystavuje trestnímu postihu....

Zloděj kradl peníze z účtu čtyřiapadesátileté ženy. Hrozí mu dva roky...

čtvrtek, 13. června 2019, 10:00

Mezi 23. a 24. květnem 2019 zatím neznámý zloděj provedl neoprávněný výběr hotovosti z bankomatů v Prostějově z účtu...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé přispět na pomoc nevidomým

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé v Česku přispět na pomoc nevidomým a slabozrakým. Celonárodní veřejná sbírka se koná po dvacáté a dobrovolníci v bílých tričkách při ní budou v ulicích měst nabízet za 30 korun bílou pastelku, která symbolizuje bílou hůl a život zrakově postižených. V 15:00 akce vyvrcholí koncertem na Václavském náměstí v Praze.