Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zfetovaný muž se pokusil zavraždit svou přítelkyni. Poté co ji pobodal, vyskočil z okna

 
úterý, 25. června 2019, 15:00

Z trestného činu opilství se ode dneška zodpovídá před olomouckým krajským soudem Marek Vašků. Podle obžaloby se sám vlastní vinou uvedl užitím drog do nepříčetnosti a v tomto stavu se pokusil zabít svou přítelkyni.

Útočníkovi hrozí deset let ve vězení

V toxické psychóze zasadil mladé ženě několik ran nožem, dívka málem vykrvácela. Pomoc jí zavolala matka obžalovaného, přežila jen díky včasnému zásahu lékařů. Vašků svého jednání u soudu litoval, hrozí mu až deset let vězení. Kvůli nepřítomnosti psychiatra se bude soud případem zabývat v odročeném jednání.

Čin se odehrál loni den před Vánocemi ve Valašském Meziříčí poté, co si muž opakovanou dávkou pervitinu přivodil stav intoxikace. Zámečník, který pracoval na montážích v Dánsku, se svou přítelkyní v té chvíli chystal v bytě v panelovém domě salát a kapra. „Ve chvíli psychické poruchy, kdy došlo k zásadním porušením kontaktu s realitou a kdy nemohl rozpoznat protiprávnost svého jednání, zaútočil na svou přítelkyni masivním nožem," uvedla státní zástupkyně Alice Ondrášková.

Žena byla pobodána a utrpěla masivní krvácení

Ženu opakovaně bodal do hrudníku a do jiných částí těla. Poranil jí játra, žaludek, ale i plíce, utrpěla masivní krvácení. „Svého jednání zanechal až poté, co se tomu snažila zabránit svědkyně incidentu. Jen díky včasné péči nedošlo k úmrtí poškozené," dodala žalobkyně. Obžalovaný svůj čin odsoudil. Uvedl, že závislý byl dlouhodobě a závislost měla vliv na jeho žárlivost. V osudný den byl pod vlivem pervitinu, měl bludy, pocit, že "po něm jdou", a měl obavu o svůj život.

Proto vzal do ruky nůž. „Slyšel jsem skřípání zdí a padání," popsal své pocity Vašků. Impulzem byly podle něj rány na chodbě a zazvonění zvonku, v té chvíli se vrhal s nožem na přítelkyni. „Máma viděla, jak na ni útočím, ohnal jsem se po ní taky," popsal muž. Po útoku vyskočil z okna v prvním patře, zpacifikovali jej nakonec policisté. „Nedokážu si představit, že bych vedle ní něco krájel nožem," dodal na otázku soudce, jak si představuje společnou budoucnost.

Napadené dívce dával muž pervitin tajně do pití

Napadená dívka vypověděla, že v podobných nepříčetných stavech byl i dříve a stalo se i to, že ji uhodil. Dával jí prý pervitin tajně do pití, což se stalo i osudný den. „Zazvonil zvonek, to byla mamka a v tu ránu se na mě vrhl. Chtěla jsem utéct, ale vrhl se na mě na chodbě a začal mě bodat. Vyškrábala jsem se na nohy, utekla ven a zvonila na sousedy," vypověděla oběť útoku. Další svědkyně incidentu, matka obžalovaného, u soudu dnes odmítla vypovídat. Verzi žalobkyně však potvrdila v přípravném řízení.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Kam dál?

Zloděj vypáčil dveře obchodu a ukradl z něj cigarety a tabák za...

pondělí, 24. června 2019, 22:00

V pátek se do obchodu v obci Lipová vloupal neznámý zloděj, který způsobil škodu za 83 tisíc korun.

Matka s dcerou ukradly z obchodu v Přerově bižuterii. Hrozí jim...

pondělí, 24. června 2019, 15:30

Včera odpoledne vyjížděli přerovští strážníci k oznámené krádeži v jednom z tamních marketů.

Zloděj chtěl ukrást kolo z balkónu bytu na Nové Ulici. Byl vyrušen...

neděle, 23. června 2019, 18:00

V noci na pátek 21. června byl přímo při krádeži vyrušen zloděj, který se pokusil odcizit jízdní kolo na Nové Ulici v Olomouci....

FOTO: Zloděj ukradl přes noc zpětná zrcátka ze třinácti aut různých...

neděle, 23. června 2019, 16:00

Škodu za několik desítek tisíc korun způsobil zatím neznámý zloděj v Přerově. Ten v noci na sobotu 22. června obešel tři ulice a...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé přispět na pomoc nevidomým

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé v Česku přispět na pomoc nevidomým a slabozrakým. Celonárodní veřejná sbírka se koná po dvacáté a dobrovolníci v bílých tričkách při ní budou v ulicích měst nabízet za 30 korun bílou pastelku, která symbolizuje bílou hůl a život zrakově postižených. V 15:00 akce vyvrcholí koncertem na Václavském náměstí v Praze.

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.