Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ve vězení si Humbrych odpyká 13,5 roku za vraždu podnikatele. Ubodal ho armádním nožem

 
pátek, 28. června 2019, 16:30

Za loňskou vraždu podnikatele ve Vyškově si čtyřiatřicetiletý Lukáš Humbrich odpyká 13,5 roku vězení, rozhodl Vrchní soud v Olomouci.

Humbrich žádal o mírnější trest i změnu právní kvalifikace

Potvrdil tak rozsudek brněnského krajského soudu, proti kterému se obžalovaný odvolal. Humbrich žádal mírnější trest i změnu právní kvalifikace z vraždy na zabití, což soud odmítl. K vraždě dvaapadesátiletého muže se přiznal. Podnikateli dlužil peníze, na schůzce jej však místo vrácení dluhu ubodal.

Humbrichovi původně hrozilo deset až 18 let vězení. Trest soud ponechal stejný, o 750.000 korun na 2,25 milionu korun mu však zvýšil částku, kterou musí obžalovaný vyplatit pozůstalým. Podle předsedy senátu Milana Kaderky není trest nepřiměřený. Podotkl, že poškozeného obžalovaný brutálně ubodal a jeho jednání označil za chladnokrevné. Podotkl, že na místě by byla přísnější kvalifikace, a to jako vražda s rozmyslem.

Obžalovaný útočil nožem s čepelí dlouhou 14 centimetrů

„Státní zástupce z důvodů, které nám poněkud unikají, však nepodal opravný prostředek," uvedl předseda senátu. Vražda v Dědické ulici ve Vyškově se stala loni v březnu. Podle obžaloby přišel Humbrich k podnikateli na domluvenou schůzku, na níž mu měl splatit
dluh. Místo toho na něj zaútočil armádním útočným nožem s délkou čepele 14 centimetrů.

Podle znalce pachatel oběti způsobil minimálně 22 bodných či řezných ran. Způsobil mu mnohačetná bodná a bodnořezná poranění zejména na trupu a krku, muž zemřel v tratolišti krve před sídlem své firmy. Humbrich se téhož dne sám přihlásil na policii.

Obhajoba dnes žádala změnu právní kvalifikace na zabití, která by obžalovanému přinesla mírnější trestní sazbu. „Skutkový děj se odehrál ze strany mého klienta z prostého afektu. Můj klient byl ve stavu velkého stresu," uvedl obhájce s tím, že trest je nepřiměřeně přísný.

Vrah žádal o umístění do mírnějšího typu věznice

Soud žádal, aby případ vrátil ke krajskému soudu. „Udělal jsem něco hrozného, zasloužím si ten trest a přijmu ho s maximální pokorou," uvedl Humbrich, žádal však o umístění do mírnějšího typu věznice. Podle žalobce je naopak trest na místě, je uložen pod spodní hranicí trestní sazby, upozornil.

Obžalovaný už dřív vypověděl, že se kvůli podnikání dostal do několikamilionových dluhů, splácel exekuce. V létě 2017 si peníze na splácení půjčil od poškozeného, celkem 1,7 milionu korun, a domluvili se na splátkách. Nedařilo se mu ale dluhy vyrovnávat. Ještě v roce 2017 k podnikateli nastoupil do zaměstnání, kvůli sporům jej ale opustil.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Kam dál?

Zloděj se dostal do domu seniorky, byly otevřené dveře. Dům prohledal...

pátek, 28. června 2019, 15:00

Včera odpoledne se do jednoho z rodinných domů v Přerově vloupal zloděj. Podařilo se mu dostat dovnitř, protože dveře byly...

Zloděj se vloupal do tramvaje „u letadla“. Ukradl autonabíječku a...

pátek, 28. června 2019, 10:00

V tomto týdnu navštívil zloděj odstavenou tramvaj v ulici Legionářská v Olomouci. Tramvaj je využívána pouze jako exponát určený...

Zloděj ukradl z terasy domu několik párů značkových bot. Posedět ve...

čtvrtek, 27. června 2019, 22:00

Ve dnech 24. až 25. června se vloupal neznámý zloděj na pozemek u rodinného domu ve Wichtlerově ulici v Prostějově.

Muž neuzamknul na parkovišti auto, ve kterém nechal peněženku s...

čtvrtek, 27. června 2019, 19:30

Včera po desáté hodině dopolední měl na parkovišti na třídě Gen. Janouška v Přerově neuvěřitelné štěstí neznámý zloděj.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.